Zavřít reklamu

Platiť mobilom sa dá už pár rokov, ale ešte stále to nie je veľmi rozšírená funkcia. Pritom je to veľmi pohodlný spôsob platby, ktorý je možno ešte rýchlejší, než platenie dedikovanou bezkontaktnou kartou. K plateniu je treba mať mobil s NFC, dátové pripojenie (alebo aj WiFi) a aplikáciu od vašej banky. Výhodou je, že tieto aplikácie ponúkajú aj widget na plochu, s ktorým si viete okamžite aktivovať daný platobný systém.

Systémy vám ale neumožnia používať vaše súčasné platobné karty, aspoň nie v prípade VÚB. Aby ste mohli platiť bezkontaktne, musíte si službu aktivovať v banke. Začína to návštevou banky, kde požiadate o sprístupnenie mobilných platieb a podpíšete k tomu príslušné dokumenty. Čo v podstate získate, je virtuálna platobná karta, ktorá je priradená k vášmu bankovému kontu a funguje nezávisle od vašej obvyklej karte.

V prípade VÚB banky je ich služba Wave2Pay spoplatnená, platí sa 5€ ročne. Takže celkom zanedbateľná čiastka. Prvý poplatok sa samozrejme strhne v momente, kedy si službu aktivujete v banke. Potom už len stačí počkať nejaký čas (v mojom prípade to trvalo asi 2 hodiny), kým vám príde SMS s aktivačným kódom, ktorý musíte zadať do Wave2Pay aplikácie, aby ste ju aktivovali. Na aktivovanie máte 24 hodín. Tiež si musíte vytvoriť PIN kód, ktorý bude aplikácia vyžadovať pri platbách. Potom ešte treba nejaký čas počkať a môžete začať platiť mobilom!

Widget si potom musíte pridať na plochu vy, na ploche zaberá dva riadky ikon. Na platenie potom treba stlačiť tlačidlo Klikni a zaplať, pričom na overenie si ešte mobil vypýta PIN kód od karty, ktorý ste si nastavili pri úvodnom nastavení aplikácie.

Samsung Pay 3

Dnes nejčtenější

.