Zavřít reklamu

Samsung a Apple spolu vedou soudní spory více než pět let. Případ už prošel tolika soudními místnostmi, že už jsme to přestali počítat. Nyní se obě společnosti vrací zpět na začátek, tedy tam, kde to všechno vůbec začalo.

Nejvyšší soud nedávno rozhodl ve prospěch společnosti Samsung. Soud prohlásil, že škody, které se týkaly okopírování designu, byly způsobeny jednotlivými komponenty. Původně se však mělo za to, že Samsung okopíroval celý design zařízení, což se nyní ukázalo jako nepravdivé tvrzení. Proto je velmi obtížné případné škody vypočítat na základě všech prodejů telefonů Samsung.

Nicméně, po tomto verdiktu se americký soud pro federální obvod rozhodl vrátit celou žalobu ke kořenům. Zpět do místa, kde vše začalo – tedy k Okresnímu soudu v Kalifornii. Zde by měli obě společnosti společně celou záležitost urovnat.

„Zatímco původní žádosti společnosti Apple i nadále pokračovali, rozhodl se Samsung podat zcela novou žádost, která se týkala náhrady škody. Namísto toho jsme se přesunuli celý případ zpět do okresního soudu, kde bude probíhat další řízení.“ prohlásil CAFC.

Samsung

Zdroj

Související články

Dnes nejčtenější

.