Zavřít reklamu

V tomto roce můžeme očekávat hned několik stovek nových smartphonů – a to od low-endů, až po ty high-endy. Bez ohledu na to, kolik typů telefonů se dočkáme, si budeme pamatovat jen hrstku zařízení, které nás opravdu nadchnou. Tento rok můžeme očekávat nejen druhou generaci Pixelů od Googlu, ale také nějaký ten kousek od Lenovo v podání Moto Z. Nicméně, na samém vrcholu tohoto krátkého seznamu jsou vždy jen dva výrobci, kteří „rozdrtí“ ostatní: Galaxy S telefony od Samsunug a iPhony od Applu.

V roce 2017 Samsung uvolní hned dva vlajkové modely Galaxy S8, a to během první poloviny roku. Poté, co přijde září, Apple odhalí a uvolní do prodeje svůj nový iPhone 8. V tomto článku se zaměříme na pět zajímavých funkcí, kterými bude Samsung Galaxy S8 disponovat, zatímco iPhone 8 je bude postrádat.

Iris scanner

Větší bezpečnost se vždycky hodí. O tom moc dobře ví i samotný Samsung, který na základě nešťastného Galaxy Note 7 představil velmi šikovnou novou funkci pro zabezpečení. Pomocí oční duhovky je možné zabezpečit svůj telefon před potenciálními zloději. Tuto funkci bude možné později využít i pro ověřování mobilních plateb a tak dále.

Režim Desktop

Nedávno uniklý snímek z prezentace Samsungu odhalil chystanou funkci Extended Workspace, která by měla obdobu režimu Continuum přinést i na systém Android.

Android 7.0 Nougat v sobě totiž obsahuje podporu okenního režimu, zatím ji však žádný z výrobců nevyužil. První by tak mohl být Samsung s modelem Galaxy S8, který by podle snímku mohl okenní režim využít po připojení k externímu displeji a bezdrátovým periferiím.

Beast Mode

Samsung nedávno podal tzv. ochrannou známku pro Beast Mode v rámci EU. Znamená to tedy, že by se mohlo jednat o zcela novou funkci, kterou nabídne nadcházející vlajková loď, tedy Galaxy S8. Díky této funkci se uživatel dočká během chvilky enormního nárůstu výkonu. Beast Mode bude skvěle optimalizovat výkon, a to přesně tak, jak bude uživatel momentálně potřebovat.

Podpora microSD karet

Apple neustále vyrábí telefony a tablety s určitou kapacitou vnitřní paměti pro dokumenty, aplikace a tak dále. Díky tomu si může od potenciálních zákazníků naúčtovat daleko více peněz. Loňské modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus naštěstí pro uživatele přinesly alespoň dvojnásobek vnitřní paměti. Nicméně, Galaxy S8 bude i nadále disponovat zdířkou pro microSD karty, které budou podporovat až 2 TB (256 GB je však limit, neboť se větší karty dosud nevyrábí).

3,5 mm jack konektor

ANO.

Zdroj

Dnes nejčtenější

.