Zavřít reklamu

Dnes je už bezdrôtové nabíjanie neoddeliteľnou súčasťou vlajkových modelov Samsung.  Bezdrôtové nabíjanie debutovalo už pár rokov dozadu, no plnú starostlivosť od Samsungu získalo až s príchodom Galaxy S6. Odvtedy Samsung začal technológiu vylepšovať a aktuálne najvyspelejšiu formu nájdeme na Galaxy S7 a S7 edge, kde sa aj bezdrôtová nabíjačka teší novému designu.

Ešte pred dvomi rokmi slúžil na nabíjanie malý „tanierik“ a nabíjanie s ním bolo poriadne zdĺhavé. Tento neohrabaný tanierik ale prešiel výraznou evolúciou a za rok sa premenil v celkom pekný stojanček. Osobne mi tento tvar aj vzhľad vyhovuje viac, pretože je širší, než telefón a tak nehrozí, že by vám S7 len tak spadla bokom na zem. Aspoň teda ja som nemal to „šťastie“ a to mám S7 edge už poriadne dlhú dobu. Zo stojančeku mi mobil skoro vypadol len raz, aj to len kvôli tomu, že som chcel vypnúť budík.

Čo sa týka nabíjania, tak čas nabitia sa líši v závislosti od telefónu. No bez ohľadu na to, či máte Galaxy S7 alebo Edge, tak to nabíjanie je celkom rýchle. Napríklad čo viem, tak nabitie Galaxy S7 edge doplna trvá okolo 2 hodín a to hovoríme o batérii s kapacitou 3 600 mAh. Bežná S7 má batériu menšiu, 3 000 mAh. Nemám osobnú skúsenosť, ale predpokladám, že nabitie by mohlo byť kratšie aspoň o pol hodinu.

Kvôli rýchlonabíjaniu sa vovnútri stojanu ukrýva ventilátor. Ten sa začne točiť v momente, kedy mobil položíte na stojan a vypne sa až keď sa batéria nabije na 100%. Stav nabitia samozrejme signalizujú aj LED-ky, modrá značí, že prebieha nabíjanie a zelená je ukazateľ plnej batérie. Statickú zelenú uvidíte svietiť aj nad displejom, pokiaľ nemáte nové upozornenia.

Wireless Charging Stand je dostupný v bielej aj čiernej farbe a všimol som si, že ventilátor u bielej je tichší. Zrejme preto, že lesklý čierny plast je náchylnejší na teplo a elektronika dáva ventilátoru viac zabrať. Taktiež, na bielej neuvidíte toľko prachu ako na čiernej. Problému so zachytávaním prachu nepomáha ani lesklý povrch. Takže ak by si mal vybrať, najbližšie by som preferoval bielu verziu. Kvôli vyššie zmieneným problémom a aj kvôli tomu, že káble od Samsungu sú biele a nie čierne. Kábel navyše nie je súčasťou balenia, Samsung v podstate ráta s tým, že nabíjací stojan budete používať v kombinácii s pôvodnou nabíjačkou, ktorú ste dostali k telefónu.

Najväčším plusom bezdrôtového nabíjania je ale tá pohodlnosť, ktorá s tým prichádza. Keď chce človek nabiť mobil, tak nemusí hľadať kábel na zemi a premýšľať, ako ho otočiť (chvaľabohu, že prichádza USB-C), ale skrátka položí mobil na stojan a nechá ho tam, dokým ho znovu nepotrebuje. Netreba nič riešiť, mobil je skrátka na svojom mieste a vždy s čoraz väčším počtom percent. Niektorí vravia, že je to nepraktické, že sa mobil nemôže používať a zároveň nabíjať. Ja ale nemám pocit, že by tá trojminútová pauza kvôli telefonátu niečo ovplyvnila. Maximálne sa zmenilo to, že mobil nemal 61% ale o percento menej. Na spoľahlivosť nabíjania nemajú vplyv ani plastové, gumené či kožené ochranné obaly. Pri obaloch, ktoré kombinujú plasty s hliníkom (napr. niektoré od Spigenu), to však môže byť problém.

Samsung Wireless Charger Stand FB

Dnes nejčtenější

.