Zavřít reklamu

Společnost Samsung se před několika dny pochlubila se svým aktualizačním plánem, díky kterému nyní víme, jaké modely se dočkají nejnovějšího operačního systému Androidu 7.0 Nougat. Mezi tyto podporované modely patří samozřejmě Galaxy S6 a S6 Edge z roku 2015, ale také pro aktuální vlajkovou loď Galaxy S7 a S7 Edge.

V minulosti jsme vás informovali o tom, že Android v podání Samsungu bude v určitých momentech rozdílný, a to především mezi Galaxy S6 a S7. Koneckonců, jedná se o dva různé telefony s různými specifikacemi.

Ve skutečnosti, nově vydaná aktualizace pro Galaxy S6 Edge není oproti S7 Edge tak moc rozdílná, tedy až na výjimku tapet. Najdeme zde tedy zcela nově zjednodušenou domovskou obrazovku a menu nastavení, přebudovaný stavový řádek, nový režim zobrazení Pop-up a tak dále.

Existuje však hned několik výjimek – funkce, které nebyly dosud přítomné na Galaxy S6 (Marshmallow), ovšem na Galaxy S7 (Marshmallow) ano. Podívejte se, jaké funkce budou dostupné pro Galaxy S7 a S6.

Široký autoportrét s pohybem

Tato funkce nebude dostupná jen pro Galaxy S6 a S6 Edge, ale také pro S7 a S7 Edge majitele, jejichž zařízení běží na Androidu 6.0 Marshmallow. Nicméně, nová aktualizace 7.0 Nougat vše mění. Takzvaný „široký autoportrét s pohybem“ není nic víc než funkce Motion Panorama. Ta bude dostupná pouze pro majitele Galaxy S7/Edge. Jedná se vlastně o „fičuru“, díky které můžete vytvářet selfie GIF a tak dále.

Android

Always-on display

Dosavadní vlajkové lodě, tedy Galaxy S7 a S7 Edge, disponují skvělou funkcí pod názvem Always-on display. Touto funkcí bohužel nejsou obohaceny verze S6 a S6 Edge, a v budoucnu je čeká stejný osud. Pokud jste tedy majitelem loňské vlajkové lodě, na tuto funkci můžete zapomenout, bohužel.

Android

Exkluzivní funkce z Note 7

Další exkluzivní věcička pouze pro modely Galaxy S7 s Androidem ve verzi 7.0 Nougat. Tato funkce byla převzata z problémového Note 7, ovšem na S6 jej nečekejte. Takzvaný „video enhancer“ dokáže zlepšit barvy a kontrast ve videu, a další.

Android

Režimy fotoaparátu

Hyperlase, Motion Panorama, Food, Selfie flash, Zaostřovací pole – to jsou všechny režimy fotoaparátu, které budou dostupné jen na Galaxy S7, nikoliv na Galaxy S6.

Android

Nový režim Performance

Zcela nový režim Performance, který dorazil s Androidem 7.0 Nougat pro Galaxy S7/Edge, bohužel nebude k dispozici na Galaxy S6/Edge. Díky této funkci je možné měnit výkon režimu daného zařízení, a to zcela dle vlastního uvážení – hraní her, každodenní úkoly a tak dále.

Android

Android

Zdroj

Související články

Dnes nejčtenější

.