Zavřít reklamu

V dnešní době vypadají prakticky všechny telefony úplně stejně. Všechny mají velký displej a minimum tlačítek na přední straně. Zřejmě i proto se dnes už jen minimálně stává, že by výrobci vyrobili „zvláštní“ zařízení. To ale neplatilo v minulém desetiletí, kdy Nokia, Samsung a další výrobci vyrobili desítky či stovky telefonů a každý z nich vypadal jinak, než ten druhý. Některé byly hezké a člověk je chtěl mít za každou cenu, jiné pro změnu vypadaly tak, že člověk řádně nevěděl, co jsou zač. Dnes se zaměříme na deset starších telefonů od Samsungu, které byly jistým způsobem podivné a některé i vyloženě ošklivé.

1. Samsung SGH-P300

Seznam debutuje telefonem Samsung SGH-P300. Říkáte si, že na fotografii níže vidíte kalkulačku? Inu, to samé jsme si všimli i my a mnozí jiní. Telefon z roku 2005 vypadá ještě i dnes zcela divně, přestože Samsung u něj použil prémiové materiály. SGH-P300 představoval kombinaci hliníku a koženky, kterou společnost vrátila u Galaxy Note 3. Telefon byl na tehdejší časy velmi tenký, měl totiž tloušťku pouze 8,9 milimetru. Navíc se k němu zdarma dodával kožený obal, do kterého si mohl majitel svůj telefon ukrýt před zraky veřejnosti a zároveň posloužil i pro nabíjení, protože obsahoval baterii.

2. Samsung Serene

Na druhé místo v našem žebříčku nejpodivnější telefonů patří „limitovka“ Samsung Serene, alias Samsung SGH-E910. Jednalo se o jeden ze dvou telefonů, jenž byly vyrobeny ve spolupráci s dánským výrobcem Bang & Olufsen. Zařízení svým způsobem připomínalo hranatou mušli, v níž se kromě displeje ukrývala i kruhová numerická klávesnice. Telefon byl určen pouze pro ty, kteří chtěli to nejexkluzivnější na trhu. To se pochopitelně odrazilo na jeho ceně, protože se začal prodávat koncem roku 2005 za 1 000 dolarů.

3. Samsung SGH-P310 CardFon

Samsung se u SGH-P300 moc nepoučil a vytvořil další verzi, tentokrát známou jako Samsung SGH-P310 CardFon. Nová verze podivného telefonu byla ještě tenčí, než její předchůdce a opět se k němu dodával kožený ochranný obal. Telefon působil trochu stisknutě, což přispělo k tomu, že zezadu vypadal jako „stlačená“ Nokia 6300.

4. Samsung UpStage

Samsung UpStage (SPH-M620) byl některými označován jako schizofrenický telefon. Na obou jeho stranách se totiž nacházel displej a klávesnice, ale každá strana vypadala úplně jinak. První strana totiž nabízela jen navigační klávesy a velký displej, tudíž trochu připomínala konkurenční přehrávač iPod nano. Druhá strana pak disponovala numerickou klávesnicí a maličký displej. Zařízení se prodávalo v roce 2007 jako exkluzivita pro operátora Sprint.

5. Samsung SGH-F520

Samsung SGH-F520 nikdy nespatřil světa, protože jeho výroba byla na poslední chvíli ukončena. Nicméně i přesto to byl jeden z nejpodivnějších telefonů od Samsungu. Díky tloušťce 17mm a dvěma nekonvenčními klávesnicím, kdy jedna pod 2,8″ displejem byla opravdu hodně ořezaná, se SGH-F520 zařadil na náš seznam. Telefon dále nabízel 3-megapixelový fotoaparát, slot na microSD karty a dokonce i HSDPA, což byl na rok 2007 poměrně vzácný rys. Kdo ví, kdyby se telefon nakonec začal prodávat, možná by si získal velkou řadu příznivců.

6. Samsung Juke

Nezařadit Samsung Juke na náš seznam netradičních telefonů by byl asi hřích. Jednalo se o další zařízení pro milovníky hudby, kteří chtěli poslouchat skladby za pochodu ze svého telefonu. Juke byl maličký telefon (ačkoli tloušťka byla 21 mm), který disponoval 1,6″ displejem, dedikovaným ovládáním hudby, (zpravidla skrytou) alfanumerickou klávesnicí a 2GB interním úložištěm. Samsung Joke prodával americký operátor Verzion v roce 2007.

7. Sasmung SCH-i760

Ještě před Windows Phone měl Microsoft jako hlavní systém pro mobilní telefony Windows Mobile. Samsung tak v té době vytvořil několik smartphonů s Windows Mobil a jedním z nich byl i SCH-i760, který v letech 2007 až 2008 stal docela populární. V té době měl telefon jistě co nabídnout, ale na dnešní poměry je ošklivý a přeplácaný, tudíž se zařadil do našeho seznamu. SCH-i760 nabízel vysunovací QWERTY klávesnici, 2,8″ QVGA dotykový displej, EV-DO a podporu pro microSD karty.

8. Samsung Serenata

Při druhé spolupráci Samsungu se společností Bang & Olufsen vznikla Serenata. kterou jihokorejská společnost představila na konci roku 2007. Vypadala o něco lépe než její předchůdce, ale zachovala si svůj zvláštní design, a to doslova. Samsung Serenata je možná nejšílenější (a zároveň možná nejmodernější) telefon v našem výběru. Jednalo se o vysouvací telefon, jenže po vysunutí jsme nedostali klávesnici, jak bylo v té době zvykem, nýbrž velký reproduktor Bang & Olufsen. Dále byl vybaven 2,3″ nedotykovou obrazovkou s rozlišením 240 x 240 pixelů, navigačním kolečkem a 4 GB úložištěm. Na druhou stranu neměl fotoaparát ani slot na paměťovou kartu.

9. Samsung B3310

I navzdory neobvyklému, asymetrickému vzhledu byl Samsung B3310 v roce 2009 poměrně populární, což ale bylo možná způsobeno tím, že byl cenově dostupný. B3310 nabízel vysunovací QWERTY klávesnici, kterou ještě doplňovaly numerické klávesy na levé straně od 2″ QVGA displeje.

10. Samsung Matrix

A na závěr tu máme jednu opravdovou perličku. Náš seznam podivných telefonů od Samsungu by byl nekompletní, kdybychom nezmínili SPH-N270, kterému se také přezdívalo Samsung Matrix. Prototyp tohoto telefonu se totiž v roce 2003 ukázal v kultovním snímku Matrix, odtud tedy jeho alias. Jednalo se o telefon, který by si většina z nás dokázala představit někde na válečném bojišti, než v rukou manažera. Matrix se prodával jen v USA u operátora Sprint a jednalo se o limitovaný telefon. Telefon byl 2 cm tlustý a disponoval poněkud zvláštním reproduktore, jehož vysunutím se vám odkryl barevný TFT displej s rozlišením 128 x 160 pixelů. Samsung Matrix měl pravděpodobně reprezentovat mobily budoucnost, ale naštěstí dnešní smartphony jsou přeci jen o něco hezčí a hlavně jednodušší.

Samsung Serene FB

Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.