Zavřít reklamu

Od této chvíle můžeme bezpečně prohlásit, že jsme si všichni vědomi nebezpečí spojené s nabíjením chytrého telefonu pomocí nabíječky jiného výrobce, ale věděli jste, že chytré nositelné náramky (takzvané wearables) jsou také vystavení riziku vznícení? O tom ví Lamar Jackson své.

Místo toho, aby pomocí OEM nabíječky, která byla dodávána v oficiálním balení jeho hodinek Gear S3 frontier, svému zařízení dodal potřebnou energii, rozhodl se sáhnout po Tronsmart Chocolate nabíječce, kterou našel v šuplíku. Jedná se o bezdrátovou nabíječku, která ale neposkytla dostatečný dobíjecí výkon. Ovšem na první pohled se zdálo, že funguje dobře. Možná trochu příliš dobře, i když, jak Jackson prohlásil, jeho hodinky se doslova smažily.

Podobnou zkušenost mám i já, kdy jsem zkoušel na noc umístit Gear S3 frontier na bezdrátovou nabíječku. Když jsem se ráno probudil, zjistil jsem, že hodinky nejsou nejen na 100 % nabité, ale ještě ke všemu byly extrémně horké. Když jsem jej poté vrátil na oficiální nabíječku (součástí oficiálního balení), zobrazila se zpráva s informací, že jsou hodinky přehřáté.

Nicméně, nejedná se o problém jen nabíječek ostatních výrobců, takzvaných třetích stran. Uživatel Redditu oznámil, že jeho hodinky Gear S3 dosáhly vysoké teploty už i při nabíjení pomocí nabíječky Gear S2.

Na online blogu Tizen Experts se uvádí, že nárůst teploty může způsobovat především fakt, že Gear S3 nepasují správně do doku svého předchůdce; což způsobuje tok proudu přes nezamýšlené části hodinek – čelní rám, tlačítka, displej a dokonce i opravdu malé kovové spojení v horní části zařízení.

Samsung Gear S3 iPhone 7

Zdroj

Dnes nejčtenější

.