Zavřít reklamu

Android nebo iOS? To je jedna z největších nezodpovězených otázek moderní éry, a také bodem významného sporu takzvaných fanboys na obou stranách plotu po tisíce let. Nebo možná jen v posledním desetiletí.

Existuje hned několik platných argumentů, které hrají do karet obou stranám. Je jasné, že Apple byl první společností, která na trh přišla s mobilním operačním systémem, který byl neuvěřitelně elegantní a čistý. Pak se na trh dostal Android, který je dokonce atraktivnější a nabízí mnohem pestřejší nabídku. Otázkou tedy je, v čem je Google Play lepší než Apple App Store?

Sociální faktor

Historicky bylo stahování a používání aplikací něco, co jsme dělali každý individuálně. Sám uživatel se rozhodne, zda tuto či tamtu aplikaci stáhne a bude ji používat takzvaně na vlastní pěst. V průběhu několika let se stalo hledání a používání aplikací více sociálním, tedy alespoň na Google Play.

Když se podívám na hlavní stránku aplikací v Google Play, veškeré informace jsou uvedeny ihned na začátku. Co vás na samotné aplikaci na první pohled nejvíce zaujme je samozřejmě uživatelské hodnocení v podobě hvězdiček. Jestliže se však podíváte o něco níže, najdete komentáře, které přidali samotní uživatelé či vaši přátelé. Samozřejmě si můžete jednotlivé komentáře filtrovat tak, jak přesně potřebujete – komentáře uživatelů, kteří používají vaše zařízení a tak dále. Většina lidí si aplikaci vybírá právě díky zkušenostím ostatních uživatelů.

V konkurenčním App Storu samozřejmě také nějaké to hodnocení a komentáře najdete, ovšem není tak skvěle propracované a přehledné, jako právě v Google Play.

Google-Play-Logo

Dnes nejčtenější

.