Zavřít reklamu

Už několik měsíců získáváme informace o tom, že by oba přední výrobci, tedy Samsung a LG, měli v blízké budoucnosti představit své zbrusu nové flexibilní displeje. Bohužel prozatím nikdo z nich konkrétní plány, kdy by tyto displeje mohly spatřit světlo světa. To je ale poměrně jasná věc, trh je v poslední době poněkud nevyzpytatelný. Obě společnosti by však mohla předběhnout firma Japan Display Inc.

Tato společnost před několika hodinami oznámila vývoj zcela nového flexibilního LCD displeje. Tomuto zobrazovacímu panelu výrobce říká Full Active Flex. Podle dosavadních údajů se pro výrobu firma rozhodla použít takzvaný plastový substrát, a to pro obě strany vrstev tekutých krystalů. Tato technologie umožňuje zobrazení do zakřivených tvarů právě díky své flexibilitě.

jdi-flexible-lcd-display

Japan Display Inc. mimo jiné prozradilo, že použil takové plastové substráty, které dokonce dokáží zabránit prasknutí displeje. Pokud jste „nešikové“ a telefony vám padají z rukou, jistě tuto vychytávku v budoucnu oceníte. JDI také odpovědělo na otázku, kdy budou displeje nasazeny do sériové výroby. Nových LCD displejů se prý dočkáme nejdříve v roce 2018.

5-inch-Plastic-OLED_1

Zdroj

Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.