Zavřít reklamu

Společnost Samsung dnes oficiálně uvedla, co bylo příčinou přehřívání a následných vůbuchů, respektive požárů telefonů Galaxy Note 7. Problémem byly vadné baterie, které mohly v některých případech vyvolat explozi případně požár. Samsung uvedl, že telefony zkoumalo neuvěřitelných 700 odborníků z různých oblastí, kteří měli za cíl zjistit jak přesně k nehodám docházelo.

Samsung rovněž popřel jakékoli jiné problémy, které by telefony měly. Vše se týkalo pouze vadných baterií. Samsung uvedl Galaxy Note 7, přímého konkurenta iPhone 7 na konci srpna loňského roku. V některých zemích se však telefony ani nedostaly do prodeje a v jiných byly po pár dnech staženy, jelikož se vady s akumulátorem objevovaly od samého uvedení do prodeje. Celkem bylo zaznamenáno desítky případů, kdy telefony hořely nebo explodovaly. Samsung se nejprve pokus vše napravit tím, že bezplatně vyměnil uživatelům baterie, bohužel i vyměněné baterie začaly vykazovat stejné problémy jakopůvodní a tak se společnost rozhodla na začátku řijna uvést nové, aktualizované modely Galaxy Note 7, které již měly být zcela bezpečné.

Bohužel se po pár dnech ukázalo, že telefony mají stejné problémy jako původní modely a konkurence iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus tak zmizela z pultu obchodů. Samsung vyzval veškeré majitele telefonů, aby je vrátili a to co nejdříve do autorizovaných prodejen, kde jim bude vrácena plná suma za telefony. Bohužel si zákazníci uvědomili, že se jedná o poměrně raritní zboží a tak jen v Jižní Koreji je v současné době v oběhu okolo 130 00 telefonů Note 7.

Samsung se pomocí aktualizací a operátorů snaží telefony znefunkčnit aby je uživatelé museli skutečně vrátit. Bohužel i tak jsou po světě stále stovky tisíc telefonů, které představují obrovské riziko. V ČR  můžete telefony vrátit zavoláním na bezplatnou linku 800 726 786, kde se dozvíte kam telefon odnést nebo jej můžete nechat zástupce Samsungu vyzvednout přímo u vás doma s tím, že buď získáte zpět své peníze nebo si můžete vzít jako náhradu Galaxy S7 nebo Galaxy S7 Edge.

Galaxy-Note-7-16-1-1440x960

Dnes nejčtenější

.