Zavřít reklamu

O tom, že se Samsung velmi často inspiruje v Cupertinu, není zcela jistě žádný pochyb. Obě firmy od sebe aktivně opisují a předhání se v tom, kdo přijde na svět s lepším a zajímavějším řešením. V současné době probíhá několik soudů, které právě takovéto kopírování řeší. Zejména v oblasti designu a softwaru. Nyní se na webu objevila další informace o tom, jak Samsung vezme koncept, se kterým přišel Apple, a vylepší ho po svém. Tentokrát si jihokorejci berou na paškál HealthKit, jelikož se rozhodli, že ji chtějí mít na Samsungu (a potažmo Androidu) také.

Aplikace S Health je na telefonech od Samsungu k dispozici již nějaký ten pátek (od roku 2015). Nikdy to ovšem nebylo ono a většinu času připomínala jen jakousi prázdnou schránku toho, co by z ní jednou mohlo být. Tento stav se má ovšem změnit s příchodem nových vlajkových lodí Galaxy S8. Samsung na S Health již několik měsíců intenzivně pracuje. Přidávají různé fitness funkce, sociální plug-iny, chat a mnoho dalšího.

Hlavní vizí je, že se S Health stane základní zdravotní aplikací na celé platformě Android. Uživatelé by se také měli dočkat propojení s nemocničními službami. Nově se tak budou moci objednávat k lékaři, mít k dispozici online svou kartu pacienta apod. Nový S Health se představí již za několik měsíců, po boku Samsungu Galaxy S8 a S8 Edge. Cíl je jasný, nabídnout to samé (a pokud možno ještě více), než HealthKit a CareKit na iOS.

Samsung S Health vs Apple HealthKit

Zdroj: iDropnews

Dnes nejčtenější

.