SanDisk A1

Samsung s příchodem Galaxy S8 zásadně vylepší S Health, chce tak konkurovat Applu

O tom, že se Samsung velmi často inspiruje v Cupertinu, není zcela jistě žádný pochyb. Obě firmy od sebe aktivně opisují a předhání se v tom, kdo přijde na svět s lepším a zajímavějším řešením. V současné době probíhá několik soudů, které právě takovéto kopírování řeší. Zejména v oblasti designu a softwaru. Nyní se na webu objevila další informace o tom, jak Samsung vezme koncept, se kterým přišel Apple, a vylepší ho po svém. Tentokrát si jihokorejci berou na paškál HealthKit, jelikož se rozhodli, že ji chtějí mít na Samsungu (a potažmo Androidu) také.

Aplikace S Health je na telefonech od Samsungu k dispozici již nějaký ten pátek (od roku 2015). Nikdy to ovšem nebylo ono a většinu času připomínala jen jakousi prázdnou schránku toho, co by z ní jednou mohlo být. Tento stav se má ovšem změnit s příchodem nových vlajkových lodí Galaxy S8. Samsung na S Health již několik měsíců intenzivně pracuje. Přidávají různé fitness funkce, sociální plug-iny, chat a mnoho dalšího.

Hlavní vizí je, že se S Health stane základní zdravotní aplikací na celé platformě Android. Uživatelé by se také měli dočkat propojení s nemocničními službami. Nově se tak budou moci objednávat k lékaři, mít k dispozici online svou kartu pacienta apod. Nový S Health se představí již za několik měsíců, po boku Samsungu Galaxy S8 a S8 Edge. Cíl je jasný, nabídnout to samé (a pokud možno ještě více), než HealthKit a CareKit na iOS.

Zdroj: iDropnews

Diskuze

    Je to tady Samsungmagazine nebo spiš Applemagazine? Tyhle moudra baštej tak maximálně ti kterým je tak cca 20 let a neznají historii “chtrých telefonů”. Apple sám žije jen ze svých předchůdců, kdy sám o sobě pouze vylepšil již to co fungulo dávno před ním. Ať to bylo WM, Symbian, Palm nebo Android. Apple byl pouze průkopníkem který přešel od rezistivních displejů ke kapacitním a tím se zbavil stylusu. To je asi tak vše. Pak už na věky ustrnul. Ano přišel s jednoduchou přeinstalací systému a instalací aplikací pomocí svého obchodu. A dál? Nic. Jen už bezmocně dotahuje Android a Samsung. Jen díky reklamě vytváří pocit, že je něco víc než ostatní. Což už několik let není a kouká do vejfuku Samsungu co z něj vypadne aby to na podzim s velkou slávou uvedl také. Nebo tedy spíš až o rok nobo dva později. Tedy se zpožděním dvou let dočkáme možná příchodu AMOLED displejů, rychlého nabíjení (vrchol dnešní techniky iP 7 Plus se nabíjí přes tři hodiny), trapný SGS 7 něco přes hodinu, SGS 8 to už za cca dva měsíce zvládne možná pod hodinu. Se zpožděním přišla voděodolnost, která měla být už u iP6, atd. O systému jako takovém je škoda hovořit. Trapas který nemá ani správce souborů, protože by to zabrzdění majitelé asi nepochopilil. O UMS ani raději nemluvím. Ten není přece potřeba.
    No abych se vrátil k tématu S Healt vs HealtKit. S Healt je mnohem lepší už teď, není potřeba nic kopírovat. Vylepšit snad ano. Ale ne kopírováním Apple. To by znamenalo, že budou Gear spolupracovat jen s telefony Samsung, což naštěstí tak není. Apple Watch jsou trapas, který bez iP nelze ani zprovoznit. Čímž je právě HealtKit jen prázdná schránka.

    Reagovat

    To co si tu napsal snad ani nemůžeš myslet vážně? 😀 Vždyť Android je pozadu s optimalizací systému, obzvlášť samsung. V Android mobilech je většinou mnoho zbytečných appek, které se automaticky aktualizují, dělají tam bordel a odinstalovat je nejde. A to že iPhone nemá rychlé nabíjení mi je celkem fuk 😀 3 hodiny se určitě nenabíjí, já mám 3 roky staré 5C a je nabité na 100% za hodinu a nějakou tu minutku navíc, takže to je celkem shit cos tu napsal :D. Vodotěsnost mobilů, je to elektronika, to prostě nemá být ve vodě, ale pravda když je na mobilu někdo extrémně závislý tak si ho veme do vany nebo do bazénu apod. 😀 Správce souborů tam není, protože to je celkem zbytečné a hlavně to zabranuje tomu aby měl někdo zasekaný mobil a přeplněný hovadina jako u Androidu. Jediné s čím souhlasím je absence amoled displeje, ale pořád má Apple navrch před Samsungem a celým Androidem vlastně. 😉

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Podle úniku benchmarku bude Galaxy S9+ nejvýkonnější smartphone od Samsungu, na iPhone X ale stačit nebude
Galaxy S9 Infinity display icon
Duální fotoaparát nabídne jen větší Galaxy S9+. Potvrzuje to i nejnovější únik
Samsung představil Galaxy A8. Infinity displej a duální fotoaparát tak zamířily do střední třídy
Galaxy S9 Infinity display icon
Samsung Galaxy S9 by mohl nabídnout v porovnání s loňským modelem zase o něco větší baterii
Galaxy S9 přichází. Samsung jeho premiéru naplánoval na konec února
Galaxy S9 Infinity display icon
Galaxy S9 měl údajně nabídnout přepracovaný design, Samsung nakonec od plánů upustil
Majitelé smartphonů od Samsungu jsou se svými telefony spokojeni více než Apple uživatelé s iPhony
Galaxy S9 Infinity display icon
Samsung jde proti proudu. U Galaxy S9 se nezaměří odemykání obličejem, ale zdokonalí skener oční duhovky
Samsung Galaxy A8+ (2018) se ukazuje v plné parádě na prvním videu
Samsung zveřejnil manuál k chystaným Galaxy A8 i A8+ a prozradil tak o nich všechny novinky
Je to (takřka) oficiální. Modely Galaxy A dostanou v příštím roce skutečně označení Galaxy A8 a A8+
Podívejte se, jak by mohl vypadat chystaný Samsung Galaxy J2 Pro
Kupte si raději Galaxy S8, S8+ či Note8 než iPhone X od Applu, vyplývá z výsledků testů od Consumer Reprots
Samsung Galaxy S9 se nakonec nepředstaví tak brzo, jak spekulace původně naznačovaly
V těchto barevných variantách se za pár týdnů představí Samsung Galaxy A8 a A8+
Samsung Galaxy S9 by mohl dostat obří úložiště s kapacitou 512 GB
Galaxy S9 Infinity display icon
Tohle jsou všechny barevné varianty, ve kterých se představí Samsung Galaxy S9
Po poslední aktualizaci systému přestalo u některých modelů Galaxy S8 a S8+ fungovat rychlé nabíjení