• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7

  Šéf Samsungu byl obžalován z úplatků, jak to celé nakonec dopadlo?

  Uplácení se často nevyplácí. Své o tom ví samotný šéf největšího jihokorejského podniku Samsung, I Če-jong. Podle žaloby je vinen z obrovských úplatků, které sahají až k hranici 1 mld. korun, přesněji 926 mil. korun. Snažil se uplatit důvěrnici jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje, jen proto, aby získal určité bonusy. 

  Ihned po zveřejnění tohoto incidentu vydala společnost Samsung prohlášení, ve kterém celé obvinění pochopitelně odmítá. Podle žalobců se I Če-jong rozhodl poslat nemalý peníz nejmenovaným nadacím, o které se stará samotná důvěrnice Čche son-sil.

  Šéf jihokorejského giganta si chtěl zajistit podporu vlády pro kontroverzní fúzi společnosti Samsung C&T s firmou Cheil Industries, se kterou nesouhlasili ostatní vlastníci. Celou situaci pak nakonec podpořil penzijní fond NPS. Nicméně, samotný předseda fondu NPS, Mun Hjong-pchjo, byl v pondělí 16. ledna obžalován ze zneužití moci a křivého svědectví.

  Tento pán byl již v prosinci zatčen, a to kvůli přiznání, ve kterém prohlásil, že nařídil třetímu největšímu penzijnímu fondu na světě, aby v roce 2015 podpořil již zmíněnou fúzi v hodnotě 8 mld. dolarů. I Če-jong byl již minulý týden vyslýchán, a to celých 22 hodin.

  Konec konců i přes veškeré důkazy se jihokorejský soud rozhodl odmítnout vydat zatykač na šéfa Samsungu. Zatykač požadoval úřad speciálního žalobce za údajnou roli hlavy Samsungu ve skandálu, který vedl k dočasnému sesazení prezidentky Pak Kun-hje. Celé vyšetřování tak bude pokračovat i bez potřeby vazby.

  Zdroj: BGR , SamMobile , Novinky

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online