Zavřít reklamu

YouTube denně přes mobilní telefon navštíví miliony uživatelů, a jistě mi dáte za pravdu, že videa ve Full HD rozlišení jsou opravdovými žrouty mobilních dat. To je pro mnohé velký problém, protože mobilní data jsou velmi drahá a ne každý si může dovolit luxus v podobě 10 GB FUP. 

Pokud jste majiteli Android telefonu či tabletu a dat máte málo, máme pro vás skvělý tip, jak videa sledovat, aniž byste museli data dokupovat. Nejlepším řešením je připojit se na Wi-Fi síť a videa si stáhnout do vnitřního úložiště zařízení. Společnost Google má však všechno skvěle „ošéfované“, tudíž vás nenechá přirozené stahovat ze svého videoportálu. Je to logické – jestliže by to dovolil, přišel by o velkou část příjmů z reklam.

Povolení instalace aplikací třetích stran

Proto, abyste si videa stáhli, musíte sáhnout po externích aplikací, například po TubeMate. Pro instalaci jakékoliv aplikace třetích stran, musíte nejprve povolit instalaci těchto aplikací. To uděláte tak, že přejdete do Nastavení > Zabezpečení > Správa zařízení > Neznámé zdroje. Poté musíte na položku „Neznámé zdroje“ kliknout a potvrdit možné riziko stisknutím OK.

Ačkoliv Google .apk soubor aplikace TubeMate ze svého Obchodu Play odstranil, i tak si „appku“ můžete nainstalovat. Nemusíte mít navíc strach, že by aplikace byla nakažena škodlivým virem, který by vašemu zařízení zatopil. TubeMate totiž používá hned několik milionů lidí na světě.

Instalace TubeMate

Abyste aplikaci nainstalovali, musíte nyní otevřít mobilní internetový prohlížeč a přejít na odkaz tubemate.net. Zde poté vyberte jeden z ověřených zdrojů, díky čemuž aplikaci stáhnete. Po zvolení zdroje se vám otevře další stránka, na které se už odkaz ke stažení .apk souboru nachází – neváhejte a klikněte na něj.

Po dokončení stahování klepněte na stažený soubor a aplikaci nainstalujte. Následně potvrďte všechna dialogová okna, po dokončení instalace aplikaci spusťte.

Stahování videí z YouTube

TubeMate na první pohled vypadá takřka stejně, jako právě aplikace YouTube od Googlu. Velký rozdíl je však v horní liště, která disponuje tlačítky, díky kterým pak video stáhnete. Abyste mohli video stáhnout, musíte si nějaké vybrat, a to v rámci aplikace TubeMate. Poté klikněte v horní části obrazovky na zelenou šipku, čímž video stáhnete.

Nyní se vám zobrazí nabídka všech formátů, ve kterém je možné vámi vybrané video stáhnout a uložit. Po úspěšném stažení se pak na video můžete podívat, například pomocí aplikace VLC Player a tak dále.

YouTube

Zdroj: pcadvisor.co.uk

Dnes nejčtenější

.