Zavřít reklamu

Šílenství okolo hry Pokémon Go naštěstí už skončilo, tedy alespoň rapidně pokleslo. Lidi s telefonem v ruce, kteří po ulicích nahánějí virtuální příšerky už potkáte jen málokdy. Největší sláva Pokémon Go začala a také skončila v loňském roce 2016. Tento titul vydělával opravdu velké množství peněz, což samozřejmě těšilo především jeho tvůrce a majitele. 

Velkou zajímavostí je, že si hru můžete stáhnout a nainstalovat zcela zdarma, a i přesto byly obraty miliardové. Své reálně vydělané peníze můžete obětovat v in-game nákupech, pomocí kterých si pak můžete vylepšovat různé atributy a tak dále. Společnost Niantic ze hry vytěžila přes 800 milionů dolarů, a to za pouhých 110 dní od uvolnění. Jen pro porovnání, stejných finančních výsledků dosáhla hra Candy Crush Saga až za 250 dní.

Pokémon Go se nyní umístilo na třetím místě v řebříčku oblíbených her, před sebou už má jen Monster Strike a Clash Royale. Hru si z Obchodu Play stáhlo více než 500 milionů lidí a společně ušli přes 8,7 miliard kilometrů.

pokemon-go

pokemon-go-logo

Zdroj: Appanie

Dnes nejčtenější

.