Zavřít reklamu

Jihokorejský výrobce loni mohl slavit, neboť zaznamenal významné právní vítězství. Nejvyšší soud Spojených států totiž rozhodl, že společnost nemůže být nucena k vrácení všech zisků, a to z telefonů, které porušují designové patenty. Jednalo se totiž pouze o „malou“ část porušených patentů komponentů. 

Nicméně, nyní si bude muset Samsung a Apple celým soudním procesem znovu projít, neboť případ byl předložen zpět k nižšímu soudu. Apple a Samsung proti sobě soudně bojovali více než pět let. Samsung byl původně obviněn z kopírování designu originálního iPhonu – rozvržení domovské obrazovky a rámečků. Cupertinská firma měla původně získat od Samsungu odškodné ve výši 1 miliardy dolarů, částka však byla snížena na 399 milionů dolarů.

Díky řádu Nejvyššího soudu musel federální okruh znovu otevřít celý případ, který se týkal dvou gigantů – Apple vs Samsung. Federální soud se nyní bude zabývat tím, jakou škodu ve skutečnosti Samsung napáchal. Tak či onak bude muset jihokorejský výrobce svému hlavnímu konkurentovi několik milionů dolarů doplatit.

Snímek obrazovky 2017-01-16 v 20

Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.