Zavřít reklamu

Je to již několik měsíců, co nám jihokorejský výrobce Samsung sliboval, že si pro své zákazníky a fanoušky připraví kompatibilní verzi systému, která bude podporovat iOS. Této aktualizaci pro chytré hodinky jsme se nakonec dočkali, zato s několika měsíčním zpožděním. Tak či onak nyní můžeme používat zbrusu nové Gear S3 či Gear S2 s konkurenčním iPhonem. Otázkou tedy je, jak dobře fungují se systémem iOS? Stojí to za to? Této problematice se budeme v tomto článku věnovat.

Po spárování Gear S3 či Gear S3 s iPhonem, je velmi důležité povolit oprávnění aplikace Gear S, která pak bude mít přístup ke kalendáři, kontaktům, GPS a fotografiím. Samsung vás mimo jiné požádá o to, abyste souhlasili s klasickými licenčními podmínkami a tak dále – prostě a jednoduše formalita. Vašim dalším krokem bude přihlášení přes Samsung účet, kterým stáhnete potřebné ciferníky, aplikace a další.

Vzhledem k tomu, že jsou hodinky Gear S3 vybaveny vestavěným reproduktorem a mikrofonem, lze je využít i pro klasické hovory. Otázkou tedy je, jak všechno funguje po správném dokončení nastavení hodinek?

Stabilita připojení

Nevíme, zde se jedná o problém na straně iOS či Gear S aplikace, ale chytré hodinky jsou velmi náchylné na ztrátu signálu mezi iPhonem. Když náhodou ztratíte kontakt, musíte opět přejít do aplikace a znovu se spárovat. Někdy se hodinky odpojí i při instalaci a aktualizaci aplikací či nastavení ciferníků.

Upozornění

Oznámení z iPhonu se na Gear S3 zrcadlí velmi dobře. Ovšem díky omezení v rámci iOS na ně nemůžete reagovat, tedy pomocí hodinek. To se nezmění, dokud Apple neuvolní API pro vývojáře třetích stran.

Galaxy Apps Store

Jak lze jednoduše instalovat aplikace a ciferníky na Gear S3, když jsou hodinky spárované s iPhonem? Existují hned dva způsoby. Buď použijete webové prostředí Galaxy App Store přímo z aplikace Gear S, nebo pomocí samotných „smartwatchek“

Ciferníky

Stahují a instalují se úplně stejně, jako aplikace.

Galerie

Funkce „posílat obrázky“ je poměrně snadná, pracuje totiž velmi dobře. Můžete si tak vybrat fotografie, které potřebujete přenést z iPhonu do svých Gear S3, a je to – vše proběhne velmi rychle a bezbolestně.

Hudební přehrávač

 Tato funkce je poměrně složitá. V ideálním případě je potřeba webový prohlížeč a muziku nahrávat přímo na webu pomocí IP adresy. Hodinky a telefon musí být navíc připojeny ke stejné Wi-Fi síti. Jedná se o celkem velkou překážku, a je nepravděpodobné, že by se situace v budoucnosti změnila.

Gear S3

Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější

.