Zavřít reklamu

Před několika dny jsme se konečně dočkali zbrusu nového telefonu s Androidem, a to od finského výrobce Nokia. Společnost se světu pochlubila s modelem Nokia 6 a na první pohled se zdálo, že se jedná o vlajkovou loď, která bude mít za úkol konkurovat iPhonu 8 či Galaxy S8. Ovšem opak je pravdou.

Jedná se „pouze“ o cenově dostupný telefon, který se zaměřuje především na čínský trh. Nicméně, HMD samo potvrdilo, že pracuje hned na několika dalších mobilních telefonech značky Nokia. Těch se dočkáme o několik měsíců později. Každopádně, otázkou stále je, jaký telefon vlastně bude pro společnost vlajkovou lodí?! Na to máme už nyní odpověď. Hlavním konkurentem pro Apple a Samsung telefony bude Nokia 8.

Nokia nás mimo jiné lehce poškádlila, když oznámila, že na akci MWC v Barceloně dojde k dalšímu představení nových kousků. Podle GSMArena by se mělo jednat právě o Nokii 8. Telefon by podle odhadů měl disponovat Snapdragonem 835 od Qualcommu, kterým bude vybaven například i Galaxy S8.

Navíc, podle GSM Areny, Nokia 8 na trh přijde hned ve dvou variantách – jedna levnější s procesorem Snapdragon 821 a 4 GB RAM. Druhý model pak nabídne silný procesor Snapdragon 835, 6 GB RAM, 64/128 GB vnitřní úložiště, podporu microSD, 24megapixelový fotoaparát s optickou stabilizací obrazu (OIS) a EIS, 12mexapixelovou selfie kamerou a duálním reproduktorem.

Nokia-6-2

Zdroj: BGR 

Dnes nejčtenější

.