Zavřít reklamu

Před pár dny jste si u nás mohli přečíst, že původně finská společnost Nokia začala prodávat vůbec první chytrý telefon s Androidem. Jak jistě všichni víte, mobilní divize Nokia ještě do nedávna patřila Microsoftu. Ten ji ale před pár měsíci prodal čínskému Foxconnu, který působí hlavně jako dodavatel telefonů pro Apple. Čínská Nokia tak na sebe nenechala dlouho čekat a je tu s prvním Android telefonem. Jedná se o docela pěkný kousek, problém je ovšem v tom, že do Evropy se jen tak nedostane.

Nokia 6 je tedy první telefon se jménem finského giganta, který pohání operační systém Android, konkrétně verze 7.0. V současné době víme, že se bude prodávat jen v Číně, nabídne hliníkové šasi, 5,5″ Full HD displej, procesor Qualcomm Snapdragon 430 s  X6 LTE modemem, 4GB RAM, 64GB úložiště, 16-megapixelový zadní a 8-megapixelový přední fotoaparát a nakonec i stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos.

Další informace bychom se měli dozvědět 26. února, tedy jen den před zahájením Mobile World Congress 2017 v Barceloně. I přesto se ale první demo dostalo do rukou kanálu TechDroider, který jej rozbalil a ukázal tak světu nový smartphone od Nokia v plné kráse. Jeho video můžete zhlédnout níže.

Nokia 6 FB

Dnes nejčtenější

.