• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7

  Více než 96% Galaxy Note 7 je již zpět v Samsungu. Použije Samsung stejnou baterii v S8?

  | Kategorie:Ostatní
  Diskuze

  Pověstný “vybuchující” model, jenž byl představen 2. srpna loňského roku, prodávat se začal o 17 dní později, ale vydržel pouze do poloviny října, už za sebou na světových trzích nechává minimální stopy. Podle dostupných zdrojů je již drtivá většina Galaxy Note 7 zpět u výrobce a jejich budoucnost není známá. Dá se říct, že zbytek zařízení si uživatelé ponechávají pro sběratelské nebo testovací účely, protože kapacita baterie byla nejdříve omezena na 60%, následně na 4%.

  V ČR se model oficiálně dostal pouze do předprodeje a prodalo se ho pár tisícovek kusů.

  Dopad kauzy Galaxy Note 7 na finační situaci Samsungu

  Největší elektronický průšvih v dějinách chytrých telefonů stál Samsung nemálo vynaložených prostředků. Chybový model Galaxy Note 7, jež původně měl konkurovat iPhone 7, znamenal po svém stažení z prodeje jak ztrátu zisku v přímém prodeji, tak pokles akcií Samsung Electronics o závratných 11% za několik dní.

  Údajně celá aféra stála Samsung neuvěřitelných 17 miliard dolarů (415 miliard korun). Odhady zisku pro poslední čtvrtletí loňského roku Samsung snížil o více než 2 miliardy dolarů.

  Chybné baterie i v S8?

  Nedávno unikla spekulace, že by stejné baterie jako v Galaxy Note 7 měly být použity v i očekávaném S8. Tahle zmínka částečně nahrává do loňských spekulací, že se nejednalo přímo o vadné baterie, ale o chybu v konektorech napájení a elektronice, která napájení řídí.

  Další zmínky hovořily o vadných čipových sadách. Samsung tradičně používá procesory Exynos a čipy Qualcomm Snapdragon.

   

  Galaxy Note 7

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  HighSky - Obchodujte online