• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7

  Obchod s potravinami nebo pojišťovnictví? Podívejte se na střípky z historie Samsung

  | Kategorie:Ostatní
  Diskuze

  Gigant Samsung Electronics existuje na našem trhu už neuvěřitelných 78 let a málokdo by dnes řekl, že ve svých začátcích se firma zabývala například produkcí cukru a podnikáním v oblasti pojištění. Když v roce 1978 Lee Bylung-Chul založil v Tegu svůj malý podnik pod značkou Samsung Store, určitě neměl ani ponětí, že postavil základy kolosu, která tvoří 20% celkového exportu Jižní Korey.

  Od černobílé televize k prvním chytrým hodinkám

  Historie Samsung Electronics, jak značku známe dnes, ukrývá nesčetné poklady. Jako vůbec první elektronický výrobek představila firma v roce 1970 černobílou televizi, o pár let později i v barevné verzi. První mobilní zařízení ovšem skončilo katastrofou a autotelefon z roku 1985 se na pulty dostal pouze na krátkou dobu a následně jeho výroba byla ukončena.

  Kdo by byl řekl, že základy dnešních hodinek Gear byly položeny v roce 1999 a to zařízením SPH-WP10, jenž můžeme považovat za vůbec první hodinky na světě. Z poněkud bizarně vypadajícího přístroje se dalo i telefonovat, nabití baterie vystačilo na 90 minut hovoru. Podsvícený LCD displej a možnost hlasových příkazů znamenala v této době převratnou inovaci.

  Smartphone dávno před iOS a Androidem

  První mobilní telefon sice neznáme z dílny Samsungu, ale korejský gigant vtrhl na trh s takovou agresí a nadšením, že rozhodně můžeme říct, že firma položila základy pro všechny dnešní chytré telefony. V roce 2001, kdy “frčel” dnes už mrtvý koncept PDA zařízení, Samsung vydal model SPH-i300. PDA zařízení, ze kterého se dalo navíc telefonovat, disponovalo barevným displejem a fungovalo na platformě Palm OS.

  První smartphone SPH-i300

   

  Desetileté prvenství v prodeji TV, přes 370 000 zaměstnanců a jednička v prodeji smartphonů jsou známky toho, že historie Samsung Electronics, jakožto obřího elektronického kolosu, může začít u něčeho tak malého, jako je prodej lokálních potravin.

  Historie Samsung Electronics

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  HighSky - Obchodujte online