Zavřít reklamu

Společnost SanDisk je známá především díky své „nenažranosti“. Neustále překonává hranice u flashových pamětí – obvykle se jedná o jejich kapacitu. Nicméně, nyní výrobce prolomil ledy a zaměřil se na rychlost flash disků. Nový SanDisk Extreme Pro USB 3.1 slibuje extrémní rychlost, která je srovnatelná klasickému SSD.

Pomocí rozhraní USB 3.1 nabízí USB flash disk rychlost čtení až 420 MB / s a zápis až 380 MB / s. Běžnému smrtelníkovi jsou tato čísla zřejmě k ničemu, pojďme si to tedy ukázat v praxi. Jestliže byste chtěli přenést film s kvalitou 4K, dokázali byste ho přenést za pouhých 15 sekund, což je až neuvěřitelně rychle.

Mimochodem, Extreme Pro USB 3.1 disponuje hliníkovým tělem a zatahovacím konektorem pro lepší vzhled a výdrž. Disk je taktéž vybaven speciálním SecureAcces softwarem přímo od SanDisku – díky tomu lze jednoduše chránit soubory heslem.

V prodeji bude k dispozici jak 128 GB, tak též 256 GB varianta. Na trh se flash disk dostane koncem tohoto měsíce. Špičkový model bude stát kolem 180 dolarů a můžete jej sehnat například na Amazonu.

SanDisk_Headquarters_Milpitas

Zdroj: GSMArena

Dnes nejčtenější

.