Zavřít reklamu

Za poslední dobu jsem se dočkali hned několika zajímavých kousků. Přední výrobci nám totiž představili své vlajkové lodě, které jsou naprosto bezchybné. Máme tu nejen Galaxy Note 7, Galaxy S7 a S7 Edge, Google Pixel či LG G5 nebo HTC One (M9), ale také konkurenční iPhony 7. Každé nově představené zařízení bych přirovnal k Mentos a 2litrové Cole – na internetu totiž doslova vybuchne nová diskuze, který výrobce má nejlepší telefon. Android! Ne, iOS! Galaxy S7! Ne, iPhone 7! Debata pak pokračuje dál a dál.

V tomto článku se nechci zaměřovat na hardware, nýbrž na operační systém jako takový. Domnívám se, že je to ten nejlepší způsob, jak srovnat Android a iOS telefony. Vše bylo sepsáno přesně tak, jak to z vlastních zkušeností cítím.

Volby, volby, a další možnosti

Jestliže si zvolíte zařízení se systémem Android, budete mít v rukou věc, která má až nekonečné množství možností – chcete telefon, který dělá mimořádně kvalitní snímky? Pak sáhnete po telefonu, jehož předností je kamera. Chcete robustní telefon, který by mohl odolat velkým a tvrdým pádům? Chcete telefon, který má obrazovku Quad HD? Android telefony pokrývají hned celou škálu kategorií, takže si vždy vyberete.

To je ta krása Androidu, koupíte si přesně ten, který vám vyhovuje. A co iPhone? No je to jen iPhone. Dostanete jen to, co nabízí. Ano, jistě. Můžete si vybrat mezi 3 verzemi telefonu, které mají jen odlišnou velikost či lehce pozměněný hardware, ale to je vše. Fotoaparát, displej, vnitřní hardware, a tak dále. Tohle vše najdete i v základním modelu. Například, není možné koupit iPhone s vysokým rozlišením fotoaparátu, jako má například Sony Xperia Z5 s Androidem.

Přizpůsobení

Moje oblíbená část operačního systému Android je jednoznačně jeho možnost přizpůsobení. Nelíbí se vám standardní klávesnice? V pořádku! Stačí si stáhnout aplikaci třetí strany, která jej nahradí. Nelíbí se vám kompletní spouštěč, který běží na vašem telefonu? Jednoduše si stáhněte nový launcher. Chcete, aby váš Android vypadal jako Windows Phone? Není problém.

Apple má pro změnu rád jednoduché a uživatelsky přívětivé prostředí, což je naprosto v pořádku. Ovšem od verze iOS 8 mnoho věcí okopíroval právě od konkurenčního Androidu – widgety, cloudová synchronizace fotek, klávesnice třetích stran, zdravotní aplikace – to vše měl Android už od počátku.

Hardware

Domnívám se, že právě kategorie hardware skutečně rozjede celou debatu mezi uživateli Androidu a iOS. Lidé by mohli argumentovat celý den o tom, jaký software (operační systém) je lepší. Ovšem jakmile přijde na řadu hardware, jako by se po debatě zem propadla. My jsme srovnali iPhone 7 Plus a Galaxy S7 Edge, neboť se jedná o současné vlajkové lodě dvou nejlepších výrobců.

Mějte stále na paměti, že Galaxy S7 Edge byl představen v březnu minulého roku, zatímco iPhone 7 Plus v září 2016. Je tedy jasné, že iPhone je o 6 měsíců novější. V níže uvedené tabulce si můžete přečíst jejich hardwarové specifikace:

Apple iPhone 7 PlusSamsung Galaxy S7 Edge
Operační systémiOS 10Android 6.0 (Marshmallow)
ProcesorQuad-core 2.3 GHz Apple A10 FusionOcta-core 2.3 GHz Exynos 8890
RAM3 GB4 GB
Velikost displeje5.5 palců5.5 palců
Rozlišení displeje1920 x 10802560 x 1440
PPI401ppi534ppi
Typ displejeIPSAMOLED
Zadní kamera, video12 megapixelů; f/1.8; 4K HD video12 megapixelů; f/1.7; 4K HD video
Přední kamera7 megapixelů5 megapixelů
Paměťová kartaNeMicroSD
NFCAnoAno
Konstrukce158.2 x 77.9 x 7.3 mm150.9 x 72.6 x 7.7 mm
Váha192g157g
Baterie2,900 mAh3,600 mAh
Vyjímatelná baterieNeNe
VodotěsnostAno, IP 67Ano, IP 68
Rychlé nabíjeníNeAno
3.5mm Jack (Aux)NeAno

Jak můžete vidět, Galaxy S7 Edge je stále mnohem lepší a výkonnější, než právě jeho hlavní konkurent.

Android_vs_iPhone

Dnes nejčtenější

.