Zavřít reklamu

Už nyní máme telefony, které mohou být odemknuty pomocí čtečky otisků prstů, obličeje nebo dokonce oční duhovky. Ovšem společnost Synaptics na to jde úplně jinak. Ten totiž přišel se systémem all-in-one, který umožňuje používat všechny tyto bezpečnostní opatření najednou. Firma již před pár týdny představila zbrusu nový displej, v němž byla ukryta čtečka otisků prstů. Ale to je jen slabá káva oproti tomu, co přichystal nyní. 

Synaptics dokázal vyvinout takový displej, který je vybaven snad veškerou bezpečnostní technologií – od čtečky otisků prstů, až po snímání oční duhovky. Firma se prý chce podílet na vývoji nejbezpečnějšího telefonu na světě.

Synaptics

Synaptics mimo jiné spolupracuje s firmou KeyLemon, který se zaměřuje právě na výrobu technologie pro rozpoznávání obličeje. Nový systém pod názvem all-in-one by pak mohl najít své umístění nejen ve smartphonech, ale také v tabletech či dokonce v přenosných počítačích. Uživatel pak bude mít možnost vybrat si, jakým způsobem své zařízení odemkne.

Systém disponuje navíc nejvyšší vrstvou zabezpečení – pokud tedy budete ve svém telefonu používat mobilní bankovnictví, jen tak se vám do něj někdo nepodívá. Snímač otisků prstů od Synaptics je nejen bezpečnější, ale také pohodlnější než jakákoliv jiná čtečka.

Zdroj: BGR

Dnes nejčtenější

.