Zavřít reklamu

Hackeři se na nic netušící uživatele zaměřují novým typem mobilního virusu, který se šíří prostřednictvím zaslaného dokumentu Word, a to přes službu WhatsApp. Díky tomu pak mohou velmi jednoduše krást citlivé informace a data uživatelů, včetně internetového bankovnictví a dalších údajů.

Anonymní zloději cílí pouze na majitele, kteří vlastní zařízení s operačním systémem Android. IBTimes sice úplně doslovně nezmínil, o jaké systémy se vlastně jedná, ovšem malware takhle zpravidla funguje pouze na systému od Googlu, nikoli na iOS. Kromě toho tyto „WhatsApp viry“ byly objeveny pouze v Indii, tedy v lokaci, kde jsou nejvíce používané low-end telefony.

Hackeři si v tomto případě dali opravdu hodně práce, neboť poslaný dokument vypadá velmi věrohodně. Využívají totiž dvě velké organizace, kterými pak postižené přesvědčují ke kliknutí na přílohu zprávy. Jedná se o organizace typu NDA (National Defense Academy) a NIA (Národní vyšetřovací úřad).

Dokumenty, které uživatelům přicházejí, jsou obvykle ve formátu Excel, Word či PDF. Jestliže na jeden z těchto souborů uživatel nevědomky klikne, může náhle přijít o osobní údaje, včetně internetového bankovnictví a kódů PIN.  Centrální bezpečnostní služby v Indii okamžitě zveřejnily oznámení, aby si všichni uživatelé služby WhatsApp dávali maximální pozor.

whatsapp

Zdroj: BGR

Dnes nejčtenější

.