Zavřít reklamu

Mít svůj telefon ukradený je mnohem horší pocit, než jej jednoduše ztratit. Pokud jej ztratíte, stále máte šanci získat ho zpět pomocí vestavěných služeb, které vám pomohou jej vysledovat. Jestliže vám ho ale ukradne profesionální zloděj, je více než pravděpodobné, že už ho nikdy neuvidíte. 

Anthony van der Meer se stal terčem jednoho ze zlodějů, který mu ukradl jeho iPhone. Zloděj byl v tomto případě opravdu chytrý, protože nebylo možné telefon najít a obnovit ani přes Find My iPhone. V této chvíli se student rozhodl nechat si ukrást druhý telefon, který byl obohacen speciálním spywarem. Anthony pak mohl svého zloděje špehovat a viděl všechno, možná i to, co nechtěl.

„Poté, co můj telefon byl ukraden, jsem si velmi rychle uvědomil, kolik mých osobních informací a údajů mohl zloděj okamžitě získat. Takže jsem zachoval klid a nechal jsem si ukrást jiný telefon. Tentokrát můj telefon byl ale předprogramovaný chytrým spywarem, takže jsem mohl mít jasný přehled o zloději.“

Nicméně, použitý telefon nebyl iPhone. Tuto spyware aplikaci totiž na iOS nainstalovat vůbec nejde, takže bylo zapotřebí použít mobil s Androidem. Pro účely tohoto experimentu filmař použil HTC One, který pak na dálku mohl ovládat. Mohl útočníka špehovat, takže viděl vše, co zloděj dělal. Tedy pouze v případě, že bylo zařízení připojené k internetu.

Aby se Anthony ujistil, že nebude telefon aktualizován, musel zablokovat přístup k aktualizacím. Mohlo by se totiž stát, že by aktualizace disponovala novou ochranou, která by aplikaci zastavila. Celé video pod názvem „Find My iphone“ je dlouhé téměř 22 minut a rozhodně stojí za to ho sledovat. Dá vám možnost nahlédnout do života zloděje. Kromě toho také ukazuje, co vše lze udělat se smartphonem, pokud je obohacen speciálním spywarem.

smartphone-thief-spy
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější