Zavřít reklamu

Již nějaký ten pátek se na internetu šíří zprávy a spekulace o Galaxy Note 7. Všichni by totiž moc rádi věděli, co vlastně za explozemi stálo – kde udělal výrobce chybu. Na to reagoval i samotný Samsung, který zveřejnil tiskovou zprávu, ve které uvedl i přesné datum. Podle něj jsme se finálního verdiktu měli dočkat do konce roku 2016. 

To se však nestalo, nicméně i tak se objevila informace, že Samsung výsledky oznámí brzy, a to společně s jihokorejskou vládou. Oznámení se dočkáme „s největší pravděpodobností“ již 10. ledna či do konce ledna.

Podle The Korea Herald, stály za výbuchy Note 7 hned dva důležité faktory. Samsung mimo jiné požádal americkou bezpečnostní organizaci, která na celém fiasku pracuje. Svou vlastní analýzu zahájil také Korea Testing Laboratory s cílem vyšetřit nebezpečí požáru prémiového telefonu.

galaxy-note-7

Zdá se, že KTL oznámí i své vlastní výsledky, a to ještě před oficiálním oznámení Samsungu.

„Dosud jsme provedli hned několik UL vyšetřování“ prohlásil jeden z úředníků KTL. Prozatím Samsung a ani vláda neoznámili, co vlastně s telefonem bylo. 

The Herald prohlásil:

„Problém je velmi jednoduchý – porucha baterie. Obě strany jsou velmi blízko k oznámení podrobností a konečných výsledků“.

Konkurenční výrobci do Samsungu sami rýpou, aby své výsledky konečně odhalil. Jde hlavně o to, že sám jihokorejský výrobce své baterie dodává i ostatním značkám. Pokud by do světa poslal miliony špatných a explodujících kousků, mohlo by to stát mnoho lidí život. Korejská vláda bude navíc trvat na dalších speciálních opatřeních, aby se podobným nehodám v budoucnu zabránilo.

Zdroj: BGR

Dnes nejčtenější

.