Zavřít reklamu

Samsung byl hlavním dodavatelem společnosti Apple již od samého začátku. Korejský výrobce tak svému hlavnímu konkurentovi dodává hned několik důležitých komponentů, včetně čipů A-series či paměťových čipů DRAM a NAND. Od roku 2011 se však celá situace změnila, protože Apple zažaloval Samsung za porušení patentu. Jihokorejská firma tak nyní pouze dodává DRAM čipy pro iPhone 7, což potvrdil i iFixit. 

Ovšem nyní vše opět nabírá zcela jiný směr. Podle Forbesu by novým hlavním dodavatelem pro příští rok měl být opět Samsung.

OLED displeje

Apple konečně do svých iPhonů nasadí OLED panely, které budou navíc zakřivené. Hlavním dodavatelem tohoto displeje nebude nikdo jiný, než samotný konkurenční výrobce Samsung.

„V současné době flexibilnímu trhu s OLED displeji vládne jedna jediná společnost, a tou je Samsung…“

Paměťové čipy

Samsung je největším dodavatelem NAND flash paměťových čipů všech dob, na globálním trhu má více než třetinu podílu. Díky masové výrobě byl Samsung schopný tyto čipy dodávat i Applu, a to po dobu několika let.

Nyní Samsung potřebuje podobně velkého dodavatele, jakým byl právě Apple, aby využil své nové polovodičové technologie. V roce 2014, Samsung narval do nových čipových závodů přes 14,7 miliard dolarů. To je mimo jiné jeho největší investice vůbec. K masové výrobě dojde příští rok, a ETNews oznámilo, že hlavním kupcem bude opět Apple.

A-series čipy

Jedná oblast, ve které Samsung čelí konkurenci, je procesorová výroba. Zde je jedinou konkurencí  tchajwanské TSMC, které již několikrát sebralo Samsungu prvenství hlavního dodavatele. Obě společnosti se podílí na výrobce A9 čipů pro loňský iPhone 6, ovšem nyní TSMC získalo exkluzivní smlouvu, díky které se z ní stal hlavní výrobce A10 čipů pro iPhone 7. Zde se dá očekávat, že v příštím roce bude i nadále hlavním dodavatelem TSMC. To je bohužel velké zklamání pro Samsung.

Samsung

Zdroj: Forbes

Dnes nejčtenější

.