Zavřít reklamu

Všichni víme, jaký smutný osud postihl explodující Galaxy Note 7, který na trhu příliš dlouhou dobu nepobyl. Samsung jej musel stáhnout z prodeje, a to kvůli bezpečnosti samotných zákazníků a majitelů. 

Zpočátku jsme měli za to, že problém spočíval u dodavatele baterií pro evropský trh, ale jak se později ukázalo, vše bylo trochu jinak. Samotný korejský výrobce stále neví, kde byla chyba a neustále tahá za krátký konec. Samsung před nedávnem také spustil speciální vyšetřování, díky kterému se na celou záhadu mělo přijít. Výsledků se dočkáme již na konci roku a podle všeho tomu tak opravdu bude.

Jihokorejská společnost výsledky testů však dávno zná, ovšem až nyní je předává různým dalším laboratořím, a to takřka po celém světě. Například takové KTL (Korea Testing Laboratory) či UL, což je americká organizace zaměřena na bezpečnost, zná odpověď. Široká veřejnost se pravdu dozví na konci roku 2016, pravděpodobně ale dojde jen k potvrzení toho, co už dávno víme. Vše spočívalo ve špatném návrhu telefonu, kdy baterie uvnitř zařízení byla o něco málo větší, než samotný prostor pro akumulátor.

Note 7

Zdroj: GSMArena

Související články

Dnes nejčtenější

.