Zavřít reklamu

Období Vánoc je již tradičně spojeno s mnohem větší vstřícností lidí a jejich vzájemnou solidaritou. Ač se někdy dlouhé fronty na poštovních přepážkách nebo u pokladen nákupních center v předvánočních horečkách mohou zdát nekonečné a zvyšují tlak nejednomu čekateli, všeobecně se mezilidská tolerance a ochota pomáhat s blížícími se svátky zvyšuje. Proto v tomto období startuje taky nejedna charitativní či nadační sbírka s cílem podpořit bližní v nouzi. Součástí dobročinných akcí jsou často také sportovní hvězdy, které v rámci aukcí prodávají své trofeje, relikvie či sportovní příslušenství a jejichž výtěžek následně předávají všemožným organizacím.

Nejinak je tomu i letos, přičemž mezi sportovními fanoušky se velice vášnivě debatuje o aukci pořádané pro nadaci Pohyb bez pomoci, o jejíž patronát se stará známý český fyzioterapeut profesor Pavel Kolář. Ten se díky svým kontaktům mezi sportovci a dalšími českými známými osobnostmi postaral v rámci nabídky sběratelských kousků o opravdu unikátní relikviář. První vzorky jsou již v oběhu a postaraly se o první příspěvek na tuto dobrou věc.

Brankářské hvězdy v prvním kole

Hned na startu se do kola nabídek dostaly opravdu exkluzivní kousky známých českých brankářů z obou u nás dominujících sportovních odvětví. Z hokejového světa se již stihl zapojit čtyřiadvacetiletý gólman působící v zámořské NHL v dresu Detroitu Red Wings Petr Mrázek, jehož dres si šťastný majitel cenil na částku dvacet tisíc korun.

Mrazek_(8442854285)

Jednu z nejžhavějších komodit hned do prvního týdne nabídek přidal i jeho fotbalový kolega Petr Čech, jehož fotbalové rukavice z posledního ligového utkání anglické Premier League si v aukci zájemce ocenil částkou pětačtyřicet tisíc korun.

Právě Čech bude nejčastějším a zároveň asi i nejžhavějším přispěvatelem, jelikož jeho zaujetí pro dobročinnost je dlouhodobě známá. Ze svého sportovní brašny přidá v následujících týdnech ještě svůj dres Arsenalu z ligového derby proti Tottenhamu a chybět nebudou ani kopačky, u kterých vsadil na pár, u nichž po poslední minutě utkání s Manchesterem United na stadionu Old Trafford chybí jeden z kolíků. Kdo se zajímá spíše o domácí sportovní scénu, nalezne český fotbal na bet365.

Hudební fanoušky bezesporu budou v dražbě zajímat paličky, s nimiž Big Pete, jakožto známý vášnivý bubeník, vystupoval po boku kapely Eddie Stoilow na festivalu Rock for People. Módní znalce pak jistě budou zajímat poslední trendy, které v Anglii uctíval Čechův bývalý klub Chelsea. Ze svého předešlého angažmá dlouhodobě nejlepší český fotbalista, který byl mimo jiné čerstvě vyhlášen i nejlepším českým fotbalistou podzimní části letošní sezony, dal všanc svůj společenský oblek, s nímž se prezentoval na oficiálních akcích londýnského klubu.

Emirates_Cup_-_Arsenal_v_Wolfsburg_(19576570504)

Zajímavý tip na dárek, co potěší dvakrát

Pokud tedy v předvánočním shonu stále ještě hledáte nějakou originální formu dárku, zvažte i variantu, která potěší nejen obdarovaného, ale i spoustu dalších, kterým se nedostalo tolik štěstí a musí nyní bojovat s nepřízní osudu. Aukce pro nadaci Pohyb bez pomoci bude mít vždy týdenní cyklus se třemi draženými předměty v každém z nich. Pokud vyberete jednu z relikvií od Petra Čecha, vězte, že se vám k ní dostane i vlastnoručně sepsaného doprovodného certifikátu, kterým každý z prvků čtyřiatřicetiletý brankář proslulý i svou výřečností a lehkostí pro pero vysvětluje svou unikátnost. Dražba poběží do 20 prosince.

Témata:

Dnes nejčtenější

.