Zavřít reklamu

Samsung se na trh chystá uvést zcela novou aplikaci, díky které bude možné platit telefonem. Aplikace nese název Samsung Pay Mini a dočkat se ji máme již v lednu 2017. K dispozici bude jak na Android, tak také na konkurenční iOS. Ovšem s Applem to bude mít Samsung o něco těžší, protože aplikaci pro App Store prozatím zamítl. 

Podle ETNews, Apple zamítl žádost o novou aplikaci Samsung Pay Mini pro svůj App Store. Důvody jsou nám zatím neznámé. Můžeme však s jistotou prohlásit, že cupertinská společnost bude chtít co nejdéle udržet Apple Pay jako absolutní jedničku, tedy alespoň co se mobilních plateb v rámci iOS týká. Vzhledem k tomu, že se Samsung Pay Mini zaměřuje pouze na on-line platby, na rozdíl od Apple Pay, který má za úkol nahradit fyzické karty, je velmi pravděpodobné, že Apple nebude chtít pustit svého největšího konkurenta na svůj píseček (do svého ekosystému).

Samsung prozatím nebude podávat druhou žádost o registraci své aplikace pro iOS, zaměří se pouze na zařízení se systémem Android, což mimo jiné potvrdil i zástupce firmy.

„Poté, co Apple odmítl naší registraci Samsung Pay Mini pro svůj App Store, jsme se rozhodli soustředit se pouze na smartphony se systémem Android.“

Nová aplikace od Samsungu na Android dorazí již příští měsíc. Bude to vůbec první krok od jihokorejské společnosti k rozšíření podpory platebního terminálu i na ostatní telefony.

samsung-pay-header-2

Zdroj: Phonearena

Dnes nejčtenější

.