• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  Samsung nejen ve světě sportu

  | Kategorie:Vše
  Diskuze

  Společnost Samsung je na českém trhu známá zejména díky prvotřídní elektronice, která se, ač občas mívá drobná vzplanutí, řadí mezi absolutní špičku ve své třídě. Nedílnou součástí úspěšného marketingu je také sponzorství a s ním spojená reklama. Průnik znaku modré elipsy s bílým nápisem již do všech sociálních sfér je k nezastavení. Stíháte vůbec vnímat, na čem všem se Samsung podílí?

  Sport na čelních příčkách
  Vůbec největší část sponzorství, kterou se Jihokorejská firma prezentuje, bezpochyby patří do oblasti sportu. V letošním roce se nakupila celá řádka událostí, na kterých logo či nápisy Samsung lemovaly nejednu reklamní zónu. Vůbec největší letošní událostí byly bezpochyby olympijské hry, které hostilo Rio de Janeiro. Na samotných hrách se pak vyskytli i jednotliví sportovci, kteří jsou v úzkém vztahu s výrobcem elektroniky. Jedním z nejznámějších je brazilský fotbalista Junior dos Santos známý spíše pod pseudonymem Neymar. Ten se jako správný kapitán ujal na domácí půdě svého národního týmu a dotáhl jej až k zisku zlatých medailí, které vydřeli po pokutových kopech v utkání s Německem.

  brasil_conquista_primeiro_ouro_olimpico_no_futebol_1039247-20082016-_mg_3424

  Ještě větší počet medailí však vytěžil sprinterský fenomén doby Usain Bolt. Ten dokázal potřetí získat hned tři zlaté medaile z této vrcholné mezinárodní akce a spokojeně se tak mohl odporoučet do olympijského důchodu. Ukázkou královského sponzorství jsou například mobilní telefony nejvyšší třídy ve speciální olympijské úpravě, které všichni sportovci v Brazílii obdrželi. Podobně štědrého sponzorství se dočkala i paralympiáda, její mládežnická verze nebo univerziáda.

  1024px-boltbeijing

  Je to nicméně právě atletika, kde Samsung vsází na svou prezentaci snad vůbec nejvíce. Ať již se jedná o mistrovství světa, jeho halové podání či Diamantovou ligu, vždy nabízí live výsledky alespoň letmý pohled na modré a bílé barvy společnosti. Neméně významné jsou však pohledy na fotbalová klání, kde jsou dalšími partnery Samsungu například Lionel Messi a celá španělská nejvyšší soutěž, nebo třeba týmy Realu Madrid a Juventusu Turín. Svou fotbalovou roli u společnosti bezpochyby hraje i jiná legenda zelených trávníků David Beckham.

  Lokální podpora přináší své ovoce
  I tenisové kurty mají od jihokorejské společnosti zelenou, své o tom ví třeba Maria Sharapovová, Ana Ivanović nebo Li Na. Pozadu nezůstává ani hra pod visutými koši. Nejen prestižní americká NBA s hvězdou LeBronem Jamesem, ale i mistrovství Evropy nebo světový šampionát 3 na 3 sdílí společného sponzora. Ze světových událostí nemůže chybět ani golfový turnaj PGA nebo baseballová Major League.

  Ve výčtu klubů, které možná nemají světový věhlas, zato pak jsou se společností přímo spojené, patří fotbalový tým Suwon Bluewings, baseballový Daegu Lions či volejbaloví Daejeaon Bluefangs z Jižní Koreje.

  aguileon-2

  Kultura rozhodně není opomíjená
  Podporu a prezentaci společnosti mají také nespočetné hudební události. Jednou z největších v posledních letech bylo spojení s hudební princeznou z Barbadosu Rihannou. Její světové turné Anti trvalo více než 8 měsíců a skončilo teprve nedávno. Hostilo v součtu 75 míst, z nichž největší podíl na této sumě mělo 43 představení v Americe, Evropa pak byla poctěna jedenatřiceti a Asie skromnou jednou událostí v Abu Dhabi. Ani k České republice se Rihanna neotočila zády, a i přes drobné komplikace s termínem a místem události se nakonec červencový koncert téměř vyprodal.

  I během této koncertní šňůry se nakonec ukázalo, že Samsung pomáhá světu ubírat se novými směry a dopřává svým zákazníkům každodenní zážitky. Který z nejnovějších technických produktů usnadňuje vám objevování nových možností?

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  samsung-pay
  Samsung oznámil integraci plateb PayPal do aplikací, online storu a platební metody Samsung Pay
  Objevily se první reálné fotografie Samsungu Galaxy C10 s duálním fotoaparátem
  Twitter
  Samsung zveřejnil na svém Twitteru fotografii telefonu velmi podobnému chystanému Galaxy Note 8
  Samsung vyvíjí po vzoru Apple News svoji vlastní zpravodajskou aplikaci
  Dočkáme se přeci jen u Samsungu Galaxy S8 jeho zmenšené verze Mini? Poslední informace to naznačují
  Tržby Samsungu se v roce 2019 výrazně propadnou, myslí si analytici
  samsung-logo-icon[1]
  Samsung měl ve druhém čtvrtletí tohoto roku obrovské zisky, jeho budoucnost je však přesto nejistá
  Samsung se inspiroval, vyvíjí vlastní inteligentní reproduktor podobný HomePodu od Applu
  Samsung se plácl přes kapsu. Českou tváří Galaxy S8 se stal Leoš Mareš
  Na Galaxy Note 8 poběží jedna z nejaktuálnějších verzí Androidu
  samsung-logo-icon[1]
  Zaměstnanec Samsungu míří za mříže, za dva roky ze společnosti ukradl 8474 smartphonů
  Samsung Internet Browser lze nyní stáhnout i na zařízení od jiných značek
  Prohlédněte si limitovanou edici Galaxy S8 s tématikou nových Pirátů z Karibiku
  Rose Gold nebude chybět ani u Galaxy S8, prohlédněte si únik oficiální fotografie
  Testujeme stanici Samsung DeX. Co všechno byste o ní chtěli vědět?
  Odolný Galaxy S8 Active na první fotografii: na nekonečný displej si nechte zajít chuť
  Porovnání dotykových obrazovek: který Samsung je nejlepší?
  Autoři Nokie 3310 vytvořili aplikaci, která starým lidem ulehčuje používání smartphonů od Samsungu
  HighSky - Obchodujte online