• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7
  iStores.sk

  Samsung nejen ve světě sportu

  | Kategorie:Vše
  Diskuze

  Společnost Samsung je na českém trhu známá zejména díky prvotřídní elektronice, která se, ač občas mívá drobná vzplanutí, řadí mezi absolutní špičku ve své třídě. Nedílnou součástí úspěšného marketingu je také sponzorství a s ním spojená reklama. Průnik znaku modré elipsy s bílým nápisem již do všech sociálních sfér je k nezastavení. Stíháte vůbec vnímat, na čem všem se Samsung podílí?

  Sport na čelních příčkách
  Vůbec největší část sponzorství, kterou se Jihokorejská firma prezentuje, bezpochyby patří do oblasti sportu. V letošním roce se nakupila celá řádka událostí, na kterých logo či nápisy Samsung lemovaly nejednu reklamní zónu. Vůbec největší letošní událostí byly bezpochyby olympijské hry, které hostilo Rio de Janeiro. Na samotných hrách se pak vyskytli i jednotliví sportovci, kteří jsou v úzkém vztahu s výrobcem elektroniky. Jedním z nejznámějších je brazilský fotbalista Junior dos Santos známý spíše pod pseudonymem Neymar. Ten se jako správný kapitán ujal na domácí půdě svého národního týmu a dotáhl jej až k zisku zlatých medailí, které vydřeli po pokutových kopech v utkání s Německem.

  brasil_conquista_primeiro_ouro_olimpico_no_futebol_1039247-20082016-_mg_3424

  Ještě větší počet medailí však vytěžil sprinterský fenomén doby Usain Bolt. Ten dokázal potřetí získat hned tři zlaté medaile z této vrcholné mezinárodní akce a spokojeně se tak mohl odporoučet do olympijského důchodu. Ukázkou královského sponzorství jsou například mobilní telefony nejvyšší třídy ve speciální olympijské úpravě, které všichni sportovci v Brazílii obdrželi. Podobně štědrého sponzorství se dočkala i paralympiáda, její mládežnická verze nebo univerziáda.

  1024px-boltbeijing

  Je to nicméně právě atletika, kde Samsung vsází na svou prezentaci snad vůbec nejvíce. Ať již se jedná o mistrovství světa, jeho halové podání či Diamantovou ligu, vždy nabízí live výsledky alespoň letmý pohled na modré a bílé barvy společnosti. Neméně významné jsou však pohledy na fotbalová klání, kde jsou dalšími partnery Samsungu například Lionel Messi a celá španělská nejvyšší soutěž, nebo třeba týmy Realu Madrid a Juventusu Turín. Svou fotbalovou roli u společnosti bezpochyby hraje i jiná legenda zelených trávníků David Beckham.

  Lokální podpora přináší své ovoce
  I tenisové kurty mají od jihokorejské společnosti zelenou, své o tom ví třeba Maria Sharapovová, Ana Ivanović nebo Li Na. Pozadu nezůstává ani hra pod visutými koši. Nejen prestižní americká NBA s hvězdou LeBronem Jamesem, ale i mistrovství Evropy nebo světový šampionát 3 na 3 sdílí společného sponzora. Ze světových událostí nemůže chybět ani golfový turnaj PGA nebo baseballová Major League.

  Ve výčtu klubů, které možná nemají světový věhlas, zato pak jsou se společností přímo spojené, patří fotbalový tým Suwon Bluewings, baseballový Daegu Lions či volejbaloví Daejeaon Bluefangs z Jižní Koreje.

  aguileon-2

  Kultura rozhodně není opomíjená
  Podporu a prezentaci společnosti mají také nespočetné hudební události. Jednou z největších v posledních letech bylo spojení s hudební princeznou z Barbadosu Rihannou. Její světové turné Anti trvalo více než 8 měsíců a skončilo teprve nedávno. Hostilo v součtu 75 míst, z nichž největší podíl na této sumě mělo 43 představení v Americe, Evropa pak byla poctěna jedenatřiceti a Asie skromnou jednou událostí v Abu Dhabi. Ani k České republice se Rihanna neotočila zády, a i přes drobné komplikace s termínem a místem události se nakonec červencový koncert téměř vyprodal.

  I během této koncertní šňůry se nakonec ukázalo, že Samsung pomáhá světu ubírat se novými směry a dopřává svým zákazníkům každodenní zážitky. Který z nejnovějších technických produktů usnadňuje vám objevování nových možností?

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  Nadšence nebavil dock DeX, vytvořil si tak rovnou vlastní DeX notebook
  Samsung chce zajistit větší bezpečnost na silnicích. Začíná vyrábět nové paměťové čipy pro automobilové systémy
  QLED TV
  Samsung nabízí ke QLED televizorům zdarma prémiový servis včetně dovozu a instalace
  Samsung Pay icon
  Samsung Pay neustále roste. Ve své rodné zemi se už stala nejoblíbenější platební službou
  Samsung díky skvělým ziskům předběhl Toyotu a stal se nejhodnotnější asijskou společností
  samsung-logo-icon
  Samsung údajně vyvíjí speciální čip pro umělou inteligenci, který by jeho telefony v budoucnu výrazně pozvedl
  samsung-logo-icon
  Časopis Forbes označil Samsung jako jednu z nejvýznamnějších asijských společností
  Samsungu se daří i v rozvojových zemích zvyšovat svůj podíl na trhu se smartphony
  samsung-logo-icon
  Samsung se snaží zkvalitnit své OLED displeje, na vývoj jejich materiálů investuje 25 milionů euro
  Zisky Samsungu ve třetím čtvrtletí nejspíš překonají všechna očekávání
  Známe přesné specifikace chystaného tabletu Galaxy Tab A2 určeného převážně dětem
  samsung-logo-icon
  Samsung vám nyní za nahlášení bezpečnostní chyby v jeho telefonech zaplatí až 4 miliony korun
  Gear VR controller icon
  Samsung chce prostřednictvím své virtuální reality pomoct lidem s duševními poruchami
  Virtuální asistent Bixby od Samsungu by měl v budoucnu překonat veškerou konkurenci
  samsung-logo-icon
  Samsung investuje v příštích třech letech sedm miliard dolarů do výroby paměťových čipů
  Známe ceny a datum zahájení prodeje Gear Sport, Fit2 Pro a IconX pro Česko
  samsung-budova-icon
  Kde sledovat dnešní představení novinek od Samsungu na IFA 2017
  Multiplayer klasiky v novém kabátě