Zavřít reklamu

Zdá se, že problematika Note 7 není ani zdaleka u konce. Výrobce nyní obdržel od advokátní kanceláře Lee & Ko skupinovou žalobu v podobě 2 400 korejských spotřebitelů, kteří vyžadují více než 500 000 wonů (426 dolarů). To vše samozřejmě za způsobenou škodu, vynaložené úsilí při reklamacích a další.

Kromě toho bude muset advokátní kancelář reagovat na dalších 5 inviduálních žalob ze strany zákazníků. Ti tvrdí, že utrpěli fyzické poškození, včetně popálení a onemocnění dýchacích cest díky vybuchující baterii. Každý z nich žádá po Samsungu, jako odškodnění, přes 42 milionů wonů, což je kolem 35 800 dolarů.

Jeden z těchto zákazníků, pod jménem Lee, prohlásil, že společnost odmítla převzít odpovědnost a obvinila ho:

Když jsem ohlásil první výbuch akumulátoru společnosti Samsung, označila a obvinila mě jako problematického spotřebitele…

Samsung se však zdá mít pocit, že dost bylo provedeno s cílem odčinit chyby jejím jménem. Písemné stanovisko předkládá tech obří soudu zní:
Samsung však má pocit, že své chyby odčinila už více než dost. Písemné stanovisko předkládá hned u několika soudů:
 Našim spotřebitelům jsme dali odměny a benefity. Škody spotřebitelů jsou v rozmezí, které jsou snesitelné…
 Jediné, co výrobce nabídl postiženým zákazníkům, byl kupon na 100 000 wonů (86 dolarů) a možnost upgradovat na Galaxy S8 za poloviční cenu.
Zdroj: Phonearena

Dnes nejčtenější

.