Zavřít reklamu

Na internetu se objevil zcela nový trik, jak hacknout bankovní účet. Tedy, prozatím k žádné finanční krádeži nedošlo, ovšem profesionální hackeři porušili zásady Liechtenstein-Based banky, kdy ukradli veškerá data zákazníků. Na základě těchto dat pak docházelo k vydírání některých lidí – pokud postižení zákazníci nezaplatí 10 % svých vkladů do Bitcoinu, hackeři data zveřejní.

Útočníci se k datům dostali díky čínské bance, která sídlí v malé evropské zemi. Zákazníci Valartis Bank, což je banka v Lichtenštejnsku, byli kontaktovány hackery, kteří požadovali 10 % jejich životních úspor, aby se vyhnuli finančních údajů uvedené na finančních orgánech a médií.

„Útočník nezískal podrobnosti o výpisu účtu či data aktivit..Postižení zákazníci byly již kontaktovány samotnou bankou, která se za nepříjemnost omluvila“ uvedl finanční ředitel Fong Chi Wah. Banka rovněž uvedla, že hackeři neukradli žádné peníze.

Nicméně, i tak hackeři mohli ukrást stovky gigabajtů informací o tisíce účtech a korespondencí od října loňského roku. Útočníci chtějí být za „práci“ odměněni Bitcoiny, aby se vyhnuli detekci, a to do 7. prosince 2016. Zajímavé je také prohlášení hackerů, kdy jeden z nich prozradil, že banka nebude platit za jejich bezpečnostní služby. To je taky důvod, proč se uchýlili k vydírání.

computer-email

Zdroj: BGR

 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.