Zavřít reklamu

Společnost Samsung, lídr mezi výrobci televizorů, oznámila výsledky testování svých Smart a UHD TV, které proběhlo z hlediska hardwarové i softwarové připravenosti na příjem signálu nové generace DVB-T2 s kodekem H. 265 HEVC. Testy byly prováděny v souladu s platným D-Bookem, přehledem základních technických parametrů, jež by měly splňovat televizní přijímače a tunery DVB-T2 určené pro český trh.

Ověřeno tak bylo zdrojové kódování obrazu i zvuku, jazyková lokalizace, EPG, teletext, radiové kmitočty a šířka pásma, modulační formáty DVB-T2 a další parametry. Všechny televizory Samsung modelové řady 2016 s úhlopříčkou 32 až 78 palců a drtivá většina Smart a UHD modelů z roku 2015 (dohromady celkem 127 modelů TV), jsou tak plně kompatibilní s nově nastupující technologií televizního vysílání DVB-T2. Připravenost televizorů potvrdily rovněž nezávislé testy společnosti České Radiokomunikace (ČRA), která těmto modelům TV vybaveným DVB-T2 tunerem s podporou HEVC.265 udělila certifikát potvrzující kompatibilitu s budoucími vysílacími standardy.

„Samsung se při vývoji svých televizorů vždy zajímá o nastupující trendy, a tak své televizory vybavil technologiemi, které splňují nejen současné, ale i budoucí standardy vysílání. Pokud se zákazníci při nákupu rozhodnou pro certifikovaný model značky Samsung, mají jistotu, že budou moci sledovat své oblíbené TV vysílání i po roce 2020, aniž by museli znovu investovat do nových přístrojů,“ 

Přechod na nový standard digitálního vysílání je naplánován na rok 2020 až 2021, přičemž již od roku 2017 začnou vysílat nové přechodové sítě. Pro zákazníky je tak informace o kompatibilitě nového televizoru s nastupujícími standardy velmi podstatná. Na základě úspěšné certifikace ČRA získají kompatibilní přístroje příslušné označení, logo, které tak bude hlavním vodítkem pro správný výběr.

DVB-T2 (Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je nový standard digitálního pozemního TV vysílání, který divákům přináší jejich oblíbené pořady ve vysokém rozlišení a celou řadu dalších doprovodných služeb. Výsledkem je ostřejší obraz a dokonale syté barvy. Dalšími vylepšením je lepší zabezpečení přenosu TV signálu a vyšší datový tok umožňující ekonomický přenos HDTV.

samsung-105-inch-curved-uhd-tv

Zdroj: Samsung

Dnes nejčtenější

.