Samsung představil prohnutý monitor s brutální kvalitou

Samsung uvedl na trh nový špičkový herní monitor. Prohnutý model CFG70 je navržen speciálně pro profesionální hráče, přináší vyšší kvalitu obrazu a nabízí funkce, které uživatelům přinesou skutečně působivý herní zážitek. Poprvé byl představen na veletrzích Gamescom 2016 a IFA 2016.

Jako první prohnutý herní monitor na trhu využívající technologii Quantum Dot dokáže nový model (ve velikostech 24“ a 27“) zprostředkovat zářivé a přesné barvy napříč 125% sRGB spektrem. Tato přidaná svítivost produkuje statický kontrastní poměr 3000:1 a zdůrazňuje dříve skryté herní detaily ve světlém i tmavém prostředí. Monitor je také šetrný k životnímu prostředí, protože je vyroben zcela bez kadmia.

„Využití naší patentované technologie Quantum Dot ve vůbec prvním herním monitoru předznamenává budoucnost herního průmyslu. Jedná se o bezkonkurenčně nejvyšší kvalitu obrazu, jaká v tomto oboru ještě nikdy nebyla dosažena,” řekl Seog-gi Kim, senior viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics.

„Monitor CFG70 hráčům umožňuje dokonale splynout s hrou a být součástí děje. Jedná se o dosud nejvýkonnější a vizuálně nejpřesvědčivější model od společnosti Samsung.”

Rychlá a plynulá hra

Kombinace pokročilé technologie zamezující rozmazání obrazu a vlastního VA panelu zajišťuje monitoru CFG70 velmi rychlou dobu odezvy 1 ms (MPRT). Tato velmi rychlá hodnota MPRT omezuje viditelné přechody mezi objekty v pohybu a animacemi a hráč tak při hře není ničím rušen.

Model CFG70 je vybaven vestavěnou technologií AMD FreeSync, která synchronizuje 144 Hz obnovovací frekvenci obrazovky s grafickou kartou AMD. Dochází tak ke snížení nejenom vstupní latence, ale i trhání obrazu a zpožďování při zobrazování interaktivního video obsahu.

Optimalizovaný herní zážitek 

Samsung vybavil monitor CFG70 celou řadou ovladačů, které uživatelům zjednoduší jeho nastavení. Speciální herní rozhraní s intuitivním ovládacím panelem hráčům umožní snadnější úpravu a personalizaci nastavení hry. Oba monitory CFG70 také disponují několika tlačítky na přední i zadní straně obrazovky a těmi lze snadno a rychle měnit nastavení.

Každý monitor před vyskladněním rovněž prochází důkladnou tovární kalibrací, aby byl plně kompatibilní se všemi FPS, RTS, RPG a AOS žánry a aby uživatelům zajistil skutečně dokonalý herní zážitek i z graficky nejnáročnějších typů her. Tento proces optimalizuje různá nastavení včetně kontrastního poměru, černých gamma úrovní pro vyšší jas a vyvážení odstínů bílé pro řízení teploty.    Výsledkem je ostrý a jasný obraz při jakémkoli typu hry.

Pohodlný a poutavý pohled díky prohnutému designu 

Design monitoru CFG70 s názvem “Super Arena” nabízí nejvyšší poměr zakřivení 1 800R a ultraširoký zorný úhel 178° a odpovídá tak přirozenému zakřivení lidského oka. Dokonalý zážitek je podpořen také integrovaným LED osvětlením, které je interaktivní se zvukem. Díky tomu vnímají uživatelé hru skutečně všemi smysly.

Japonský Institute of Design Promotion (JDP) aktuálně udělil monitoru CFG70 svou výroční cenu Good Design Awards oceňující technologie, které „zvyšují kvalitu života, průmyslu a společnosti“. JDP ocenila efektivitu a výkon pokročilého herního rozhraní monitoru CFG70 a promyšlené rozmístění ovládacích prvků.

samsungcurvedmonitor_cfg70_1-100679643-orig

Diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Samsung dnes otevírá novou prodejnu v OC Chodov. Prvním zákazníkům nabídne velké slevy
Samsung spouští další bonusovou akci, tentokrát můžete získat QLED TV až o 20 800 Kč levněji
Pořízení chladničky nebo pračky od Samsungu je díky novým bonusům výhodnější
Kupte si nový Samsung a dostanete zdarma košili šitou na míru
Samsung otevřel v obchodním centru Chodov interaktivní Galaxy Studio
Samsung vám nyní za 1 Kč vymění OLED televizi za prémiovou QLED TV
Prohlížeč Seznam.cz přichází s další užitečnou novinkou – přidal funkci „Přečíst později na Seznamu“
Češi během léta chytrou elektroniku nešetří. Počet případů nehod roste o více než polovinu
Samsung a Panasonic se chtějí zasloužit o rozšíření technologie HDR10+ pro co nejlepší divácký zážitek
ESET objevil novou hrozbu, která se zaměřuje na hráče počítačových her
Vyměňte starý za nový. Přineste jakýkoli telefon a získáte slevu 3 000 Kč na Galaxy S8 nebo S8+
QLED TV
Samsung až o 20 000 Kč zlevnil své špičkové QLED televize
Samsung CFG73 bude exkluzivním herním monitorem pro hru PUBG Invitational na veletrhu Gamescom 2017
Mobil Pohotovost vám nově doručí Galaxy S8 už do 40 minut od objednávky
Konec roamingu v EU se Čechům zamlouvá, ze zahraničí volají a surfují ostošest
První koncert ve VR: Samsung bude živě streamovat koncert skupiny Coldplay ve virtuální realitě
Zařízení připojovaná na veřejnou Wi-Fi mohou ohrožovat firemní data. Samsung Knox vás ale ochrání
Jaký malware ohrožoval v červenci vaše počítače a kde jste na něho mohli narazit?