Zavřít reklamu

Pořizování fotografií je dnes již nedílnou a zcela samozřejmou činností každého Android zařízení. Přesto jsou defaultní možnosti editování snímků omezeny jen na základní úpravy. Vyhoveno je tak pouze méně náročným uživatelům. Pro ty pokročilejší, kteří vyhledávají širší možnosti editace, tu je náš tip na „appky“, které již delší dobu patří mezi ty nejstahovanější aplikace pro editaci fotografií.

Již nějaký ten pátek jsem součástí sociálních sítích, na kterých trávím čas, když tedy nemám zrovna co na práci. Ovšem zhruba před rokem jsem si řekl, že bych si mohl udělat z Instagramu takový deník toho, co jsem kdy dělal a jaké části světa jsem navštívil. Světe div se, stal se ze mě vášnivý mobilní „fotograf“. Proto jsem se rozhodl, že vám poskytnu hned 2 tipy na aplikace, díky kterým mé fotografie vypadají tak, jak vypadají.

Aplikace Snapseed

Má vůbec první aplikace na úpravu fotografií pořízené Samsungem, byl Snapseed. Autorem „fotomrvítka“ je společnost Nik Software, ovšem vlastníkem je americký gigant Google. Aplikace nabízí nejrůznější možnosti, a to od jednoduchých až po profesionálnější úpravy. Vše je velmi jednoduché a přehledné. Vězte, že ze začátku si budete myslet, že vaše fotografie vypadají dobře. Každopádně, po několika upravených fotografií zjistíte, že to jde i lépe. U jedné úpravy tak můžete skončit klidně i hodinu.

Aplikace Snapseed není v celkovém měřítku žádnou novinkou, pro systém Android totiž existuje již od roku 2013. Za vznikem Snapseedu stojí společnost Nik Software, kterou však odkoupil Google. Tento specialista na úpravu fotografií si vaší peněžence neřekne ani o cent, přitom nabízí skvělé pracovní prostředí, se kterým se sžije opravdu každý. K úpravě a používání efektů totiž není potřeba žádného speciálního umu a aplikace jednotlivých prvků je ovládána pouze tahem prstu do stran, respektive nahoru a dolů.

[appbox googleplay com.niksoftware.snapseed]

Aplikace Afterlight

Za vývojem velmi populární aplikace Afterlight stojí produktové studio AfterLight Collective. Jedná se dosud o jedinou aplikaci, kterou kdy vytvořili. Díky tomu tak mají maximální prostor pro vývoj právě Afterlightu. Podle mne se jim to opravdu vyplatilo, protože se jedná o jednu z nejprodávanějších fotoaplikací v Obchodu Play. Afterlight můžete využít také jako klasický fotoaparát, který nabízí daleko více možností, než defaultní od Applu. Takovým příkladem může být změna času závěrky, zadání ISO či nastavení bílé.

Aplikace dále nabízí mnoho zajímavých a hezkých filtrů, pomocí kterých dáte svým fotografiím šmrnc. Můžete si zde mimo jiné upravit  kontrast, sytost nebo vinětace, ale kromě toho tu najdeme také pokročilejší záležitosti – vykreslení světel či stínů nebo nastavení barevného podání jak světel, tak středů i stínů. Kvalitní výsledky přináší i funkce zostření. Užitečné určitě je i otáčení, a to nejenom o 90 stupňů, ale také horizontálně či vertikálně. Jestliže si chcete aplikaci stáhnout, připravte si 0,99 eur a očekávejte také In-App balíčky (každé za euro).

Za vývojem populární fotografické aplikace stojí produktorvé studio AfterLight Collective. Aplikace nabízí mnoho zajímavých filtrů, pomocí kterých dáte svým mobilním fotografiím šmrnc. Samozřejmostí je nastavení kontrastu, sytosti nebo vinětace. Dále je možné se pustit do pokročilejších úprav, mezi které patří vykreslení světel či stínů a další.

[appbox googleplay com.fueled.afterlight]

Související články

Dnes nejčtenější

.