• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7
  iStores.sk

  Facebook konečně končí se sběrem dat o uživatelích

  Sociální síť Facebook byla donucena pozastavit své činnosti sběru dat WhatsApp uživatelů, a to v celé Evropě. Pro koncové uživatele to tak znamená, že Facebook již nemá přístup k jejich osobním a citlivým údajům včetně telefonního čísla, data narození a další. Americký gigant se k celé situaci však vyjádřil slovy, které stále vyvolávají emoce. Podle Facebooku se totiž jedná pouze o dočasné řešení, a to i přesto, že zákony jsou jiného názoru – nemít přístup.

  „Doufáme, že budeme moct pokračovat v našich podrobných rozhovorech s Úřadem Spojeného království. Chceme i nadále hovořit s komisaři a dalšími funkcionáři o ochraně osobních údajů.“

  Facebook koupil službu WhatsApp v roce 2014 za astronomickou částku 19 mld. dolarů. V srpnu tohoto roku se však rozhodl získávat informace o uživatelích této služby, což se pochopitelně mnohým nelíbilo. Tento krok kritizovalo hned 28 orgánů, které mimo jiné podepsali otevřený dopis, ve kterém nutili aktuálního CEO WhatsAppu, Jana Koumu, pozastavit činnost.

  WhatsApp

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět