Zavřít reklamu

Jihokorejský Samsung se opět rozhodl rozšířit své působení napříč technologiemi, které souvisí s automobilovým průmyslem. Samotná firma totiž zveřejnila své plány týkající se akvizice Harman, kterou odkoupila. Kdybyste nevěděli, co je Harman zač, jedná se o společnost zabývající se automobilovými a audio systémy. Podle oficiální zprávy Samsung investoval hned 8 miliard dolarů, což není vůbec málo.

Harman po celou svou existenci není ani tak spojován s audiem, jako spíš s automobily. Tak či onak se jedná o vůbec největší akvizici Samsungu a má opravdu velké ambice. Zhruba 65 procent prodejů společnosti Harman – což je v celkové výši asi 7 miliard dolarů, a to za poslední rok – byly produkty související s osobními vozy. Samsung mimo jiné dodal, že produkty Harman, které zahrnují právě audio a auto systémy, jsou dodávány zhruba v 30 mil. vozech po celém světě.

V oblasti automobilů Samsung za svými konkurenty – Google (Android Auto) a Apple (AppleCar) – opravdu zaostává. Tato akvizice by mohla Samsungu pomoci a být více konkurence schopný.

„Harman dokonale doplňuje Samsung, tedy pokud jde o technologie, výrobky a řešení. Díky spojení společných sil budeme na trhu s audiem a automobilovými systémy opět o něco silnější. Samsung je ideálním partnerem pro společnost Harman, a tato transakce bude pro naše zákazníky nabízet opravdu obrovské výhody.“

Samsung pomocí této dohody může své technologie opět více propojit a vytvořit si tak svůj vlastní, lepší ekosystém, který bude navíc propojen s automobily.

Samsung

Zdroj: Techcrunch

Dnes nejčtenější

.