Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali o zajímavém testu, ze kterého vzešlo, že pokud budete používat na svém smarphonu černou tapetu, prodloužíte tím výdrž baterie. Rozdíl je ve výdrži není téměř znát, ale i těch pár minut navíc vám může někdy přijít vhod, obzvláště v případě, kdy jste celý den na cestách a jen sporadicky se dostanete k zásuvce a tím tak i k příležitosti si telefon dobít.

Je však hodně důležité podotknout, že zmíněná úspora při nastavení černého wallpaperu se týká jen telefonů s AMOLED displejem. OLED (AMOLED) displeje totiž na rozdíl od LCD displejů nemusí rozsvěcovat jednotlivé pixely pro zobrazení černé barvy, takže pokud máte v systému aktivovaný dark mode a ještě si nastavíte černou nebo hodně tmavou tapetu, tak budete šetřit baterii. Navíc OLED displeje mají černou opravdu dokonalou a tmavou tapetou určitě nic nezkazíte, naopak.

Pokud byste si tedy rádi nějakou tmavou tapetu nastavili, ale nemůžete najít žádnou pěknou, pak vám nabízíme níže ke stažení hned 20 tapet, které jsou pro AMOLED displej jako dělané. Pokud tedy máte například nejnovější Samsung Galaxy S7 nebo některý ze starších modelů, případně Google Pixel nebo Nexus 6P, pak si určitě jednu z tapet nastavte. Pokud máte telefon s LCD displejem (iPhone a další), pak si pochopitelně můžete tapetu nastavit také, ale nedosáhnete zmíněné úspory baterie.

Všech 20 tapet naleznete v galerii výše. Stačí galerii rozkliknout, vybrat si nějakou tapetu, která se vám líbí a kliknout doprostřed obrázku. Tím se vám tapeta zobrazí v plné velikost, a tu si již můžete stáhnout do svého smartphonu (nebo do PC a pak si ji do smaerphonu poslat) a nastavit jako pozadí.

amoled-wallpapers-header

zdroj: Phonearena

Dnes nejčtenější

.