• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7
  iStores.sk

  Jak velký je Samsung? Tento dokument vám to ukáže

  Není žádným tajemstvím, že Samsung je gigantická společnost. V dnešní společnosti je známá především díky výrobě smartphonů a jiné elektroniky, ale jen málokdo si vzpomene na to, že Samsung stojí i za různými chladicími systémy a už jen málokdo ví, že postavil gigantickou plovoucí rafinérii, 500-metrovou loď Prelude pro Shell. Víte však, jak to celé vzniklo a kolik toho vlastně Samsung vlastní nebo kolik toho udělal? Zůstanete rozhodně překvapení – věděli jste, že právě Samsung postavil nejvyšší budovu světa, Burj Khalifa nebo věže Petronas Towers v Malajsii?

  Společnost vznikla v roce 1938, tedy v době, kdy v Evropě pomalu začínala 2. světová válka. Jednalo se o obchodní firmu, která spolupracovala s lokálními potravinami a měla 40 zaměstnanců. Společnost tehdy obchodovala s těstovinami, vlnou a cukrem. V 50-tých letech minulého století se Samsung vrhl i do dalších odvětví a otevřel své vlastní obchody, začal se zabývat obchodováním s cennými papíry a také se z něho stala pojišťovna. Koncem 60-tých let se společnost vrhla na výrobu elektroniky. Prvním elektronickým produktem byla 12-palcová černobílá TV. Více do budoucna se Samsung podíval, když v 1983 představil svůj úplně první stolní počítač.

  samsung-fb

  V 90-tých letech, po pádu komunismu ve východním bloku, začal Samsung získávat silné postavení i v zámoří a začal prodávat svůj první notebook NoteMaster s možností jednoduché výměny procesoru, který se nacházel nad klávesnicí. Odvětví spotřební elektroniky se postupně rozvíjelo do dnešní podoby a za ten čas začal Samsung vyrábět telefony a první inteligentní hodinky ještě předtím, než svět ovládly tlačítkové telefony s barevným displejem a později se začaly vyrábět smartphony, tablety, MP3 přehrávače a VR zařízení.

  Od roku 1993 je Samsung největším výrobcem paměťových modulů na světě a toto postavení si udržuje již 22 let. Procesory od Samsungu jsou dnes používány i v telefonech iPhone a v tabletech iPad. V roce 2010 se pak Samsung stal největším výrobcem smartphonů na světě. Od roku 2006 je největším výrobcem televizorů, LCD panelů. Síla Samsungu je natolik obrovská, že až 98% trhu s AMOLED displeji patří právě jemu.

  Za tím vším pochopitelně velké výdaje – jen v roce 2014 společnost investovala 14 miliard dolarů do výzkumu a vývoje. V tomto roce také měla tržby ve výši 305 miliard dolarů – pro srovnání, Apple měl 183 miliard a Google “jen” 66 miliard. Gigant má také velké výdaje na své zaměstnance – zaměstnává jejich 490 000! To je více, než má Apple, Google a Microsoft dohromady. A jako bonus, v 90-tých letech investovala do módní značky FUBU, která do dnešního dne vydělala 6 miliard dolarů.

  Konglomerát Samsung tvoří 80 různých jednotek. Fungují nezávisle od sebe a tak si mohou investoři sami vybrat, do kterého sektoru se rozhodnou investovat. Všechny mají společnou filozofii – otevřenost. Pro zajímavost, ve stavebnictví figuruje Samsung Engineering & Construction, která postavila i některé majestátní stavby včetně nejvyššího mrakodrapu na světě, Burj Khalifa v Dubaji.

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  Tyto telefony a tablety od Samsungu dostanou nový Android 8.0 Oreo
  galaxy-note-7-icon
  Z repasovného Galaxy Note 7 se stala limitka. V Koreji se vyprodal, další kusy už nebudou
  Historie řady Samsung Galaxy Note: od revoluce, přes výbuchy až po současnost
  5 nejlepších funkcí Galaxy Note 8, které vás zlákají ke koupi
  Galaxy Note8 je první smartphone s duální optickou stabilizací. K čemu je to vlastně dobré?
  Je voděodolný smartphone skutečně voděodolný? Dejte si pozor na nečekané utopení telefonu
  Soud dnes poslal dědice Samsungu na pět let do vězení
  Výdrž baterie nového Note8 ve srovnání s Galaxy S8+ váš příliš nepotěší
  Samsung Galaxy Note8 se oficiálně představuje: nekonečný displej, duální fotoaparát a vylepšený S Pen
  Google představil Android 8.0. Jmenuje se po sušence a řeší hlavní problém s aktualizacemi
  Samsung na svých stránkách omylem ukázal finální podobu Galaxy Note 8
  Samsung Galaxy Note 8: displej, vzhled, fotoaparát, cena a vůbec vše, co byste o něm měli před jeho vydáním vědět
  Seznam aplikací, které nejvíce zatěžují Android
  Samsung představil sluchátka U Flex. Nechybí jim vibrace, voděodolnost ani unikátní ohebnost
  Souboj hlasových asistentů: Siri vs Google Assistant vs Bixby Voice vs Amazon Alexa
  Smart Zoom nebo Refocus. Samsung už teď prozradil funkce duálního fotoaparátu u Galaxy Note 8
  Proslulý leaker ukázal přesný design Samsungu Galaxy Note 8
  Jak se vyvíjelo bezdrátové nabíjení od Samsungu