Zavřít reklamu

Uživatelé, kteří již vrátili zpackaný model Note 7, čelí nyní daleko většímu problému, než je možnost výbuchu zařízení. Jedná se o jejich osobní data, která nyní má v rukou Samsung.

Okolo tří milionů majitelů Note 7 muselo, kvůli nařízení Samsungem a samotnou vládou, ihned přestat zařízení používat. Někteří telefon používali tak často, že si do nich přenesli velmi citlivá data v podobě čísla kreditních karet apod. Ti však podle všeho neměli dostatek času na pořádné promazání dat, a tak je v rukou nyní má korejská společnost.

Infarkt však lidé dostali ve chvíli, kdy Samsung nehodlal prozradit, jak s vrácenými modely naloží a co vlastně s osobními údaji hodlá udělat. Podle našich informací výrobce zvažuje možnost ekologické likvidace, a to poté, co po ní organizace Greenpeace žádala, aby našla způsob, jak opětovně použít vzácné materiály z telefonů – zlato, wolfram a další.

Samsung prodal zhruba 3,06 milionu potenciálně se přehřívajících phabletů Note 7, načež zákazníkům oznámil, aby je přestali používat a vrátili je do obchodu výměnou za jiné zařízení nebo peníze. Zatím se výrobci vrátilo asi 2,5 milionu kusů.

samsung-galaxy-note-7-fb

 

Zdroj: BussinesWorld

Související články

Dnes nejčtenější

.