Zavřít reklamu

Původní tvůrci hlasové asistentky Siri, kterou můžeme najít v operačním systému iOS, si pro nás připravili novou virtuální asistentku pod názvem Viv. Jedná se de facto o obdobnou asistentku, jakou najdeme v iPhonech či iPadech, ovšem s tím rozdílem, že si jej mohou nainstalovat i uživatelé Androidu.

Za zrodem celého projektu stojí tři tvůrci – Dag Kittlaus, Adam Cheyer a Chris Brigham. Podle informací se na nové hlasové asistentce pracovalo více než tři roky. Výhodou projektu je otevřenost, díky čemuž se Viv dočkáme i na androidí platformě. O startup se zajímal i samotný Google či Facebook, kteří chtěli společnost odkoupit. Každopádně autoři zatím na žádnou z nabídek nekývli, a tak není jisté, zda mají v plánu vůbec svou technologii prodat.

viv-800x533x

 

Nicméně, ukořistit Viv se nakonec povedlo až Samsungu, a to teprve před měsícem. Díky tomu se z Vivu stala nezávislá společnost, která zároveň poskytuje Samsungu Readymade řešení AI, které mu umožní vytvořit již pátou hlasovou asistentku. Na trhu tak budeme mít Siri (Apple), Google Assistant (Google), Alexu (Amazon), Cortanu (Microsoft) a nakonec Viv (Samsung).

Podle našich informací plánuje korejská společnost integrovat AI platformu do svých telefonů řady Galaxy a rozšířit hlasovou asistentku do aplikací, chytrých hodinek či náramků. Samsung mimo jiné doufá, že právě technologie AI pomůže oživit jeho telefony. Prémiový a zároveň problémový Galaxy Note 7, který měl vybuchující akumulátory, stál výrobce více než 5,4 mld. dolarů.

Díky Viv si budete moct zarezervovat jízdenku či lístek do kina

Největší síla Viv tkví v integraci do aplikací třetích stran, mezi které patří například Uber, ZocDoc, Grunhub či SeatGuru. Generální ředitel Grunhub, Matt Maloney, se mimo jiné pochlubil uzavřenou smlouvou, kterou se společností Viv Labs podepsal před dvěma lety. Podle jeho slov byl doslova ohromen tím, co všechno by Viv mohla v budoucnu dokázat.

Jednou z dalších předností nové asistentky je například schopnost rezervace stolu v restauraci, o kterou se vám sama postará. Dále vám na váš příkaz koupí jízdenku či lístek do kina. Vše navíc můžete říct díky jediné větě. Jestliže Viv nedokáže najít volný lístek do kina, nabídne vám alternativní řešení v podobě jiného filmu probíhající ve stejný čas.

Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.