Zavřít reklamu

Že se vybuchující Galaxy Note 7 podepsal na pověsti jihokorejské společnosti Samsung, je asi jasné kdejakému laikovi. Společnost si to pochopitelně uvědomuje také a právě z toho důvodu nyní zveřejnila dvoustránkový dokument, který se dokonce otiskne i ve třech největších vydavatelstvích ve Spojených státech. Samsung se ve zprávě omlouvá za svůj vybuchující Galaxy Note 7 a chce tak alespoň částečně zachránit své jméno a ujistit zákazníky, že jejich produkty budou již bezpečné.

Samsung si zaplatil celou novinovou stránku v novinách The Wall Street Journal, The New York Times a The Washington Post, kde svou tiskovou zprávu zveřejní. Na konci tiskové zprávy je podepsaný Gregory Lee, tedy prezident a CEO Samsung Electronics v Severní Americe.

Samsung zveřejnil i online dokument, kde je pro změnu podepsaný Y H Eom, prezident a CEO Samsung Electronics v Evropě. Nicméně v Evropě se společnost omluvila doslova jen „malé skupině postižených zákazníků“, protože zde problém nebyl tak rozsáhlý, jako v USA.

Trochu úsměvné je, že Samsung stále neví, co přesně způsobovalo spontánní výbuchy Galaxy Note 7, ale tvrdí, že bude nadále zkoumat konstrukční i výrobní procesy zařízení, aby na problém přišel.

Jihokorejský gigant se také pochlubil, že své potenciálně nebezpečné zařízení vrátilo již 85% všech majitelů, kterým společnost pochopitelně vrátila peníze a dokonce jim přidala i slevu navíc, pokud zůstanou věrní značce, tedy pokud si zakoupí jiný telefon od Samsungu. Analytici tvrdí, že vybuchující Note 7 přijde Samsung na nemalých 5,4 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí roku 2017.

Samsung se v tiskové zprávě omluvil také za vybuchující pračky, o kterých jste si u nás mohli přečíst přímo zde. Podle agentury Bloomberg musel Samsung stáhnout již 2,8 milionů praček, a to jen v USA za minulý týden. Podle informací bylo vybuchující pračkou od Samsungu zraněno již 9 lidí a společnost obdržela přes 700 hlášení.

samsung-omluva-1

samsung-omluva-2

zdroj: macrumors, twitter

Dnes nejčtenější

.