Zavřít reklamu

S příchodem nové vlajkové lodě pro rok 2017 (Google Pixel) představil Google také nový operační systém, Android 7.1 Nougat. Jednalo se vlastně o malou aktualizaci, která nahradila verzi 7.0. Nicméně i tak jsme se zde dočkali celkem zajímavé fičurky. Řeč je teď o softwarovém 3D Touch. Dostupný je pouze pro vybrané modely, ovšem díky beta verzi Nova Launcheru si jej můžete nainstalovat i na svůj starší Samsung.

Zatímco 3D Touch od Applu je hardwarový, Google jde na celou situaci úplně jinak. Tuto funkci totiž nabízí v softwarové podobě. Pokud tedy přidržíte prst na dané aplikaci, zobrazí se vám po chvíli tzv. rychlé akce, díky kterým můžete spustit fotoaparát, napsat SMS zprávu apod. Na základě tohoto faktu jsme si pro vás připravili tip na 5 TOP aplikací, které touto funkcí disponují.

Evernote

Aplikaci Evernote znáte, že? Tak právě díky nové aktualizaci můžete vytvořit rychlou poznámku, přejít ke kameře, spustit záznam zvuku a další.

evernote

Messenger

Stále v beta verzi, nová aplikace Messenger (nefinální název) přichází od vývojářského studia Talon a dává zprávám úplně nový level. Pomocí zkratek můžete velmi rychle vytvořit chat, sdílet fotky, videa, zvuk, lokaci a další. Jedná se mimo jiné i o Twitter aplikaci třetích stran.

messenger

Flamingo

Flamingo je další aplikace Twitter klient, a to od vývojářů třetích stran. Můžete rychle upravovat svůj profil či napsat tweet.

flamingo-jpg

EvolveSMS

Jedná se o vůbec jednu nejpopulárnější aplikaci pro SMS zprávy, samozřejmě pochází od vývojářského studia Talon. Nabízí rychlé volby v podobě vytvoření SMS zprávy či poznámky.

evolvesms

Twitter

Nyní před sebou máte to nejlepší vůbec – oficiální Twitter klient začal totiž podporovat zkratky, které můžete využívat na svém Androidu. Umí de facto totéž, co ostatní aplikace – rychle přistupovat k určitým kategoriím, jako například Vyhledávání, Nový Tweet, a Nová Zpráva.

twitter

Veškeré novinky v Androidu 7.1:

– Funkce Night Light – změna barvy obrazu s ohledem na noční hodiny (filtrování modrého světla).

– Vylepšení výkonu v oblasti snímání doteku a zobrazovaní.

– Pohyby (přejetí po snímači otisků prstů směrem dolů).

– Jednodušší systémové aktualizace.

– Režim virtuální reality Daydream.

– Funkce pro vývojáře:

– Zástupci aplikaci / API pro správu zkratek.

– Podpora kruhových ikon aplikací..

– Gesto pro otevření/zavření oznamovací lišty přes snímač otisků prstů.

– Vylepšené plánování vláken VR.

– Rozšířená metadata pro tapety na pozadí obrazovky.

– Podpora pro různé MNO požadavky.

– Vlastnosti ochrany hlasové komunikace přes PCDMA.

– Podpora typu zdroje pro Visual Voicemail.

– Možnosti konfigurace nastavení videohovorů pro operátory.

– Identifikace aplikací a souborů využívajících úložiště zařízení.

Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.