Zavřít reklamu

otisk prstůJiž v minulosti jsme mohli vidět hned několik firem, které začali své telefony vybavovat snímačem otisků prstů. Nejednalo se ale o ledajaký otisk prstů, jako známe například z Galaxy S7 a dalších telefonů. Tento se lišil možností používání gest, které nabízel například konkurenční Honor od Huawei. Mnozí dokonce doufali, že se této funkce dočká i loňská vlajková loď od Googlu, Nexus6P. To se však nestalo. 

Nicméně, Google své uživatele jen přece uklidnil. Nově představená vlajková loď od stejnojmenné společnosti, a to pod názvem Pixel a Pixel XL, se ovládání otisků prstů pomocí gest přece jen dočkala. Na to velmi rychle zareagoval Samsung, který nově podal patent pro tento typ funkcionality i pro svá zařízení, tedy alespoň v Jižní Koreji.

Samsung na tuto funkci podal žádost už dokonce v roce 2014, tedy před dvěma lety. Z toho tedy vyplývá, že se inženýři o ovládání otisků prstů pomocí gesty zajímali již dříve, ale své uplatnění si mezi telefony zatím nenašlo. To by se však nyní mělo změnit. Patentové ilustrace ukazují hned několik nových způsobů ovládání, než jaké nabízí aktuální vlajková loď od Googlu. Tak například gesto „švihnout“ má zcela jiný význam. U Pixel telefonů byste tímto krokem spustili panel pro oznámení, ovšem u Samsungu rychlý přístup k vybraným aplikacím.

south-korea-grants-samsung-a-patent-on-fingerprint-scanner-gestures

Podle patentu bude možné díky jednoduchému gestu spustit webový prohlížeč, přejetím doleva uložit kontakt, a přejetím vpravo odpovědět na SMS zprávu.

Patent byl prozatím podán pouze pro Jižní Koreu. To však neznamená, že bychom se funkce nemohli dočkat i mi Evropané. Samsung již v minulosti několikrát použil patent, určený pouze korejskému trhu, i pro celý svět. Šušká se, že by se novinky mohl dočkat už Samsung Galaxy S8, který bude představen na jaře roku 2017.

*Zdroj: XDA-Developers

Dnes nejčtenější

.