Zavřít reklamu

Samsung Android MarshmallowUžívatelia telefónov Samsung sa často sťažujú na horšiu softvérovú podporu a viacmenej je pravda, že juhokórejskej spoločnosti trvá vydať niektoré updaty dlhšie, než jej konkurentom, medzi ktorými nájdeme napríklad HTC či Huawei. Veľmi zle sa potom spoločnosť zachovala pri Galaxy Note 4, u ktorého to vyzeralo, že naň spoločnosť úplne zabudla, pretože niektoré updaty preň ani nevyšli, aj keď ich užívatelia čakali pár mesiacov. Takéto chovanie a dlhá čakacia doba na updaty, ktorá v niektorých prípadoch trvá aj pol roka, teraz spôsobili, že zákazníkom v Holandsku jednoducho došla trpezlivosť.

Nespokojní zákazníci žijúci v Holandsku totiž podali na Samsung žalobu, v ktorej ho obviňujú za nedbanlivosť. Tvrdia, že firma neposkytuje updaty pre väčšinu zariadení v stanovenom kalendárnom roku, ani neinformuje užívateľov o tom, kedy a či vôbec majú čakať update. Skutočnosť, že užívatelia nie sú dostatočne informovaní, podľa tamojšej asociácie spotrebiteľov zhoršuje reputáciu firmy, ktorá dnes hľadá spôsoby ako sa udržať v postavení lídra trhu. Poškodení zákazníci tiež žiadajú, aby Samsung začal informovať užívateľov o tom, akú dlhú softvérovú podporu majú čakať u jednotlivých produktov a tiež, aby firma informovala o vážnych bezpečnostných chybách v systéme Android.

Štúdia pritom ukázala, že až 82% zariadení od Samsungu v priebehu minulého roka nedostalo update a len 18% dostalo novšiu verziu systému. Na druhú stranu je treba brať na vedomie, že značnú časť z tých 82% tvoria low-end telefóny, ktoré nemajú tak dobrý hardvér, aby mohli dostať najnovšiu verziu operačného systému Android. Sem však chce Samsung prinesť zopár noviniek, ako je napríklad snímač odtlačkov prstov, podpora Samsung Pay alebo kvalitnejšie fotoaparáty.

Samsung-Logo-out

*Zdroj: Tweakers.net

Dnes nejčtenější

.