Zavřít reklamu

tabpro sSamsung minulý týždeň predstavil tablet Galaxy TabPro S a hneď prvá vec, ktorá prekvapila každého, je operačný systém, na ktorom beží. Doteraz bolo zvykom, že Galaxy beží zásadne na Androide, ale pri príprave nového TabPro S sa niekde vyskytla chyba a bol použitý Windows 10, ktorý je, povedzme si narovinu, lepší. Samsung tvrdí, že sa jedná o prémiové zariadenie a tomu sa očividne prispôsobí aj cena, ktorá je naozaj prémiová.

Základný model tabletu bude totiž dostupný za 999€, teda za cenu, za ktorú môžete zohnať napríklad MacBook Air alebo iPad Pro. Ten však beží na mobilnom iOS-e, takže Galaxy je lepšia investícia. Drahšia verzia so systémom Windows 10 Pro bude stáť o 1099€, no a nakoniec, ak by ste chceli mať vždy k dispozícii mobilné dáta, potom si môžete za 1299€ kúpiť model s podporou LTE. Treba to však brať tak, že sa jedná o tablet na úrovni ako je Surface Pro a skôr ide o ultra-tenkú náhradu za notebook, ktorá podporuje stylus aj klávesnicu. A tiež bude podporovať rôzne konektory vďaka doplnkovému Hubu.

Galaxy TabPro S je prvým zariadením s Windows, na ktorom nájdete Super AMOLED displej. Okrem toho sa v jeho vnútri nachádza desktopový procesor Intel Core i5 alebo i7, ako aj desktopové SSD. Tablet sa začne predávať vo februári/únoru a jeho cena sa môže meniť v závislosti od regiónu.

Samsung Galaxy TabPro S

*Zdroj: AllAboutSamsung.de

Dnes nejčtenější

.