Zavřít reklamu

Galaxy S6 edgeBude Galaxy S7 vlajková loď snov? Najnovšia správa portálu Venture Beat tomu naznačuje, pretože jeho zdroje odhalili veľmi zaujímavé informácie. V prvom rade boli potvrdené dve rôzne veľké verzie, pričom Galaxy S7 bude mať plochý 5.1″ displej a Galaxy S7 edge bude mať obojstranne zakrivený a väčší 5.5″ displej nielen kvôli zakriveniu, ale aj kvôli rozmerom. Takže to znamená, že 5.7″ verzia neexistuje, ale stále ostáva pravdou, že základný edge bude väčší než jeho predchodca.

Okrem toho plánuje Samsung rozšíriť AOD funkcionalitu (Always On Display) aj do modelu Galaxy S7 edge, kde by už nebol večne zapnutý len rohový displej, ale tiež by bola zapnutá čierna obrazovka po celej ploche. Na výdrž batérie to má minimálny vplyv, len 1% za hodinu, čiže mobil, ktorý by ste vôbec nepoužívali, by vám vydržal 4 dni s takto zapnutým displejom. A na čo by vlastne slúžil? Pravdepodobne by sa na ňom zobrazovali upozornenia a vy by ste si ich mohli prečítať bez zapnutia displeja a hlavne by ste videli všetky naraz, keďže posúvanie prstom po rohu displeja nefungovalo vždy.

Galaxy Note 5

Rozhodne zaujímavá je potom informácia, že Galaxy S7 a aj Galaxy S7 edge môžu byť narozdiel od svojho predchodcu vodeodolné presne tak, ako Galaxy S5 a modely Galaxy Active. Pôvodne sa špekulovalo, že Samsung ju odstránil zo štandardného modelu preto, lebo si nebol istý spoľahlivosťou technológie u nového dizajnu, ale pretože nové vlajkové lode budú disponovať veľmi podobným dizajnom, už s ním má väčšie skúsenosti a nie je problém experimentovať. A predsa len, sklenená Xperia je tiež vodeodolná.

Do tretice všetko dobré, hovorí sa, že Galaxy S7 a aj Galaxy S7 edge budú opäť disponovať microSD slotom, pretože Samsung prišiel na spôsob, ako zabezpečiť plynulý chod pri používaní vstavanej UFS pamäte aj pamäťovej karty naraz. To poteší hlavne ľudí, ktorým absencia pamäťovky v Galaxy S6 vadila aj napriek mnohým iným výhodám tohto telefónu. Opäť stretávame so správou, že menší model bude mať 3 000 mAh batériu a väčší model (edge) bude mať 3 600 mAh. Dĺžka bezdrôtového nabíjania sa pritom pohybuje na úrovni 2 hodín pre S7 a 2,2 hodiny pre S7 edge.

Fotoaparát bude disponovať menším rozlíšením 12,2 megapixelu, ale bude mať objektív s clonou f/1.7, takže aj pri nižšom rozlíšení je treba počítať s oveľa vyššou kvalitou fotiek a veľmi slušným výkonom pri horších svetelných podmienkach. Predný fotoaparát bude opäť 5-megapixelový. Telefóny nakoniec ponúknu čip Exynos 8890, 4GB RAM a 32 alebo 64GB úložisko v základe.

Galaxy S6 edge

*Zdroj: VentureBeat

Dnes nejčtenější

.