Zavřít reklamu

Samsung-TV-Cover_rc_280x210Rok 2016 sa nám začal, ako inak, oznámením nových spotrebných produktov pre domácnosť. A aj keď sa do tejto kategórie radia do istej miery aj telefóny a tablety, pod touto kategóriou si skôr všetci predstavíme kuchynské spotrebiče alebo televízory, ktoré nechýbajú v žiadnej domácnosti. Samsung si však pre svoje tohtoročné televízory predstavil naozaj významné inovácie, ktoré sú priam stvorené pre moderné Smart TV.

Jednou z noviniek, ktoré Samsung predstavil, je aj nové bezpečnostné riešenie GAIA pre televízory so systémom Tizen. Toto nové riešenie pozostáva z troch úrovní zabezpečenia a bude dostupné na všetkých Smart TV, ktoré Samsung predstaví počas tohto roka, čo len potvrdzuje, že všetky tohtoročné televízory disponujú systémom Tizen. GAIA obsahuje takzvanú Bezpečnú zónu, ktorá je akousi virtuálnou bariérou, ktorá chráni jadro systému a jeho kritické funkcie tak, aby k nim nemohli preniknúť hackeri alebo škodlivý kód.

Pre posilnenie bezpečnosti u osobných informácií ako sú napríklad čísla platobných kariet či heslá, systém GAIA zobrazí na obrazovke virtuálnu klávesnicu, ktorú nie je schopný zachytiť žiaden keylogger a teda zadávanie textu touto cestou je bezpečné. Okrem toho bol systém Tizen OS doslova rozdelený na dve hlavné časti, kde jedna obsahuje hlavnú a bezpečnostnú zložku, kým druhá obsahuje dáta a je špeciálne zabezpečená. Okrem toho je prístupový kľúč, ktorý chráni citlivé informácie a slúži na ich overenie, ukrytý v samostatnom čipe na základnej doske televízoru. Tá bude zároveň obsahovať všetko dôležité pre to, aby mali televízory sekundárnu funkciu v podobe SmartThings hubu.

Samsung GAIA

*Zdroj: Samsung

Dnes nejčtenější

.